Aktualności 1

Aktualności 1

BAC- Body AlignmentConcept


Termin:  05-07.04.2024r. 3 dni szkolenia (pt-nd)

Miejsce:   Lublin

Cena:   2 800zł


Kurs prowadzi: dr n. med. Irmina Blicharska-Kubiś D.O.

Fizjoterapeutka, dyplomowana osteopatka

absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pasjonatka zdobywania wiedzy i wszystkiego co dotyczy skoliozy oraz postawy ciała. Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, specjalizuje się w terapii skolioz, wad postawy oraz wszelkich zaburzeń rozwojowych u dzieci od pierwszych miesięcy życia. Swoją wiedzę zdobywała uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach prowadzonych przez światowej sławy nauczycieli. Jako jeden z nielicznych fizjoterapeutów w Polsce obyła staże zagraniczne w czołowych europejskich ośrodkach specjalizujących się w terapii skolioz oraz zaburzeń neurorozwojowych we Włoszech, Grecji oraz Holandii.

 


 

BAC- Body AlignmentConcept

To autorska koncepcja diagnostyki oraz terapii ZABURZEŃ W POSTAWIE CIAŁA oparta na najnowszych doniesieniach naukowych oraz wieloletniemu doświadczeniu prowadzącej. Jako nieliczna z koncepcji, opiera się na szczegółowej analizie biomechaniki, a także czynników wpływających na postawę. W trakcie szkolenia dowiecie się czym mogą być powodowane zaburzenia statyki i dynamiki ciała, jaki wpływ ma na nie narząd wzroku, układ stomatognotyczny czy narządy trzewne. Poddamy analizie połączenia występujące w ciele pomiędzy jego strukturami. Terapia wg koncepcji BAC obejmuje kompleksowe podejście do występujących zaburzeń. Poznasz sposoby badania u mniejszego dziecka, jak i nastolatka, a dzięki elementom diagnostyki różnicowej będziesz wiedział kiedy odesłać swojego pacjenta do innego specjalisty. Po tym szkoleniu spojrzysz inaczej na ciało człowieka, a twoja terapia będzie jeszcze bardziej efektywna.

 


 

Każdy uczestnik kursu otrzyma zestaw narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia badania klinicznego- nakładkę na telefon do pomiaru kąta rotacji tułowia, pion oraz linijkę. Wartość zestawu to 130zł.

 


 

Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, studentów 3 roku fizjoterapii, terapeutów integracji sensorycznej, lekarzy

 


 

 Cel kształcenia: Uczestnicy poznają definicję postawy ciała w odniesieniu do ontogenezy, a także najczęściej występujące zaburzenia w jej obrębie. Zostaną omówione czynniki wpływające na postawę ciała, wraz ze szczegółową biomechaniką w odniesieniu do narządu ruchu. Dzięki elementom diagnostyki różnicowej, kursant będzie potrafił rozpoznać zaburzenie postawy będące procesem chorobowym, gdzie pojawia się konieczność odesłania lub współpracy ze specjalistą z innej dziedziny.

Kursant zaznajomi się z dokładnym badaniem klinicznym pacjenta obejmujące narząd ruchu, a także m.in. elementy badania neurologicznego czy wisceralnego w różnych grupach wiekowych, u dziecka małego jak i nastolatka. Pozna techniki terapeutyczne pracy manualnej, treningu, a także zasady autoterapii do wykonywania przez pacjenta w warunkach domowych, aby w sposób kompleksowy prowadzić terapię dziecka/nastolatka z zaburzeniami w postawie ciała.

Ogólne efekty kształcenia i potwierdzenie nabytych kompetencji:

1. W zakresie wiedzy uczestnik będzie posiadał:

Wiedzę na temat fizjologii rozwoju dzieci i młodzieży – z uwzględnieniem czerwonych flag oraz wybranych dysfunkcji mięśniowo – szkieletowych, mogących wystąpić w tym specyficznym okresie.

Wiadomości na temat podstawowych zdolności motorycznych człowieka oraz możliwości ich rozwoju w poszczególnych grupach wiekowych.

2. W zakresie umiejętności uczestnik będzie potrafił: przeprowadzić szczegółową ocenę postawy ciała oraz kompleksową terapię. Kursant będzie potrafił zaplanować proces fizjoterapii w uwzględnieniem wieku, zdolności motorycznych, w oparciu o szczegółowy wywiad oraz badanie.

 


 

PROGRAM SZKOLENIA

DZIEŃ 1:

9:00- 10:45         Omówienie teoretyczne podstawowych zagadnień z zakresu postawy ciała: typologia, czynniki kształtujące, biomechanika, czynniki zaburzające- wpływ poszczególnych układów na postawę ciała.

10:45- 11:00       PRZERWA

11:00- 13:00       Wprowadzenie do koncepcji BAC.

Badanie kliniczne oraz diagnostyka różnicowa ustawienia głowy, twarzoczaszki (z uwzględnieniem elementów oceny wzroku, układu stomatognatycznego, badania neurologicznego).

13:00- 13:45       PRZERWA OBIADOWA

13:45- 15:15       Badanie oraz diagnostyka odcinka szyjnego. Powiązania anatomiczne.

15:15- 15:30       PRZERWA

15:30- 17:15       Terapia zaburzeń w postawie ciała: techniki korekcyjne dla ustawienia głowy, odcinka szyjnego + autoterapia dla pacjenta.

DZIEŃ 2:

9:00- 10:45         Badanie kliniczne oraz diagnostyka różnicowa obręczy barkowej.

Techniki przywracające elastyczność w obrębie obręczy barkowej, korekcja ustawienia łopatek + autoterapia dla pacjenta.

10:45-11:00        PRZERWA

11:00- 13:00       Badanie i ocena odcinka piersiowego kręgosłupa oraz żeber. Techniki terapeutyczne.Badanie i ocena ustawienia odcinka lędźwiowego.

13:00- 13:45       PRZERWA OBIADOWA

13:45-15:15        Techniki wisceralne. Wpływ narządów trzewnych na ustawienie poszczególnych elementów postawy ciała.

15:15- 15:30       PRZERWA

15:30- 17:15       Badanie i szczegółowa analiza ustawienia miednicy. Diagnostyka różnicowa najczęstszych schorzeń stawów biodrowych u dzieci i młodzieży.

DZIEŃ 3:

9:00- 10:45         Analiza biomechaniczna kończyn dolnych, analiza występujących zaburzeń w ich obrębie.

Techniki terapeutyczne dla stawów biodrowych, kolanowych, skokowych.

10:45- 11:00       PRZERWA

11:00- 12:45       Integracja poznanych technik, podejścia terapeutycznego.

Przykłady autoterapii, naukaautokorekcji.

12:45- 13:00       PRZERWA

13:30- 15:00       Elementy treningu funkcjonalnego.

                              Podsumowanie szkolenia i zakończenie.

 

Techniki terapeutyczne zawierają elementy terapii mięśniowo- powięziowej, terapii manualnej, technik osteopatycznych, itp. Stanowią zbiór efektywnych narzędzi do pracy z postawą ciała.

 

 


 

DOTACJE na szkolenia

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

 

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo

 


Zgłoszenie na kurs

 

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv  ul. Krochmalna 3  20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta: 39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

Zbliżające się kursy

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników