Aktualności 2 Aktualności 3 aktualności 5

Aktualności 2

Aktualności 3

aktualności 5

Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego


 

Cel kursu:

Nabycie przez kursantów praktycznych umiejętności w zakresie dokładnej diagnostyki oraz planowania i przeprowadzenia fizjoterapii zachowawczej i pooperacyjnej uszkodzeń stawu kolanowego. Kurs przygotowuje do pracy z pacjentem ortopedycznym w przychodniach, szpitalach, gabinetach oraz w klubach sportowych.

Jest to kurs kliniczny przeznaczony dla:

– fizjoterapeutów, lekarzy (specjaliści rehabilitacji medycznej, ortopedzi, neurolodzy, reumatolodzy, anestezjolodzy, lekarze POZ itp.),

– studentów fizjoterapii i medycyny.

 

Prowadzący:

dr Bartosz Rutowicz

Wykładowca I i II modułu. Założyciel Rehalab, twórca szkoleń oraz metody Rehalab, 14 lat doświadczenia w pracy z pacjentami, 9 lat doświadczenia w prowadzeniu kursów Rehalab. W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a w 2010 roku studia doktoranckie na AWF w Krakowie. W roku 2012 obronił pracę doktorską. Pierwsze lata jego przygody zawodowej skupiały się na edukacji podyplomowej, praktykowaniu zawodu oraz pracy ze studentami. W roku 2006 rozpoczął proces nostryfikacji dyplomu fizjoterapeuty w Nowym Jorku. W 2008 roku założył firmę Rehalab, w której przeszkolił ponad 3000 fizjoterapeutów oraz lekarzy w kilkunastu krajach Europy w zakresie diagnostyki, leczenia zachowawczego, pooperacyjnego stawu kolanowego, obręczy barkowej, stawu skokowego i stopy. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Anatomii Collegium Medicum na Uniwersytecie

 


 

Kurs 3-dniowy  (25 godzin dydaktycznych). 

Elementy badania oraz leczenia zawarte w programie kursu opracowane są według wytycznych EVIDENCE BASED MEDICINE, a więc w oparciu o wyniki badań klinicznych publikowanych w czasopismach naukowych indeksowanych w ramach tzw. Listy Filadelfijskiej ze wskaźnikiem Impact Factor.

Zagadnienia szczegółowe kursu

1. Podstawy anatomii i biomechaniki stawu kolanowego

2. Kompleksowe badanie stawu kolanowego. Ocena funkcjonalna polega na analizie: stawu rzepkowo-udowego, zakresów ruchu i szczegółowej analizy, wydolności stabilizacyjnej aparatu więzadłowego (MCL, LCL, ACL, PCL), stanu łąkotek oraz otaczających staw kolanowy mięśni.

3. Analiza badania – patologie w obrębie stawu kolanowego:

- Krwiak,

- Urazowe zapalenie stawu,

- Zwyrodnienie stawu,

- Uszkodzenia łąkotek,

- Wolne ciałko stawowe,

- Zapalenie kaletki przedrzepkowej,

- Uszkodzenia więzadeł: łąkotkowo-piszczelowych, więzadła pobocznego piszczelowego - MCL, więzadła krzyżowego przedniego - ACL, więzadła krzyżowego tylnego - PCL,

- Zwichnięcia w obrębie stawu rzepkowo-udowego,

- Uszkodzenia stawu piszczelowo-strzałkowego,

- choroby Osgood-Schlattera

- tendinopatia ścięgna mięśnia czworogłowego uda - "kolano skoczka",

- zespół pasma biodrowo-piszczelwoego - "kolano biegacza".  

4. Planowanie procesu leczenia oraz fizjoterapia (zachowawcza i pooperacyjna) wybranych dysfunkcji w obrębie stawu kolanowego z wykorzystaniem: terapii manualnej, tapingu, stretchingu (struktur pasywnych i aktywnych), treningu mięśniowego, metod neurofizjologicznych, głębokiego masażu poprzecznego, metod powięziowych, technik w zakresie "opracowania" blizny pooperacyjnej, efektywnej fizykoterapii.

5. Omówienie z przedstawieniem dokładnej praktyki postępowania fizjoterapeutycznego po następujących zabiegach chirurgicznych: artroskopia stawu kolanowego z menisektomią (usinięciem uszkodzonego fragmentu łąkotki), szycie łąkotki, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego - ACL, rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego - PCL.    

 


 

Kursant otrzymuje:

•   profesjonalnie opracowany skrypt

•   prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych

•   dwa certyfikaty ukończenia kursu: w języku polskim oraz w języku angielskim

 


 

Prowadzący: dr Bartosz Rutowicz

Termin:     05-07.11.2024   (wt-czw)   

Cena całego kursu:   1 950 PLN

Miejsce: Lublin, Krochmalna 3

 


 

DOTACJE na szkolenia

 

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

Link do karty usługi  https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj?dostawcyUslug%5B%5D=15046&mozliwoscDofinansowania=0

 

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo

 


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin
  Alior Bank nr konta:  39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników