Aktualności 2 aktualności 4 Aktualności 1

Aktualności 2

aktualności 4

Aktualności 1

Trening rehabilitacyjny w uszkodzeniach stawu KOLANOWEGO


Termin:     05-07.10.2023r   (kurs 3-dniowy, czw-sob)

Cena kursu:  1 950 zł

Miejsce: Lublin

Prowadzący: dr Bartosz Rutowicz

Założyciel Rehalab, twórca szkoleń oraz metody Rehalab, 14 lat doświadczenia w pracy z pacjentami, 9 lat doświadczenia w prowadzeniu kursów Rehalab. W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a w 2010 roku studia doktoranckie na AWF w Krakowie. W roku 2012 obronił pracę doktorską. Pierwsze lata jego przygody zawodowej skupiały się na edukacji podyplomowej, praktykowaniu zawodu oraz pracy ze studentami. W roku 2006 rozpoczął proces nostryfikacji dyplomu fizjoterapeuty w Nowym Jorku. W 2008 roku założył firmę Rehalab, w której przeszkolił ponad 3000 fizjoterapeutów oraz lekarzy w kilkunastu krajach Europy w zakresie diagnostyki, leczenia zachowawczego, pooperacyjnego stawu kolanowego, obręczy barkowej, stawu skokowego i stopy. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Anatomii Collegium Medicum na Uniwersytecie

mgr Sebastian Krawczyk

W 2011 zostałem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Rok później założyłem Move for Health, Trening sportowy i rehabilitacyjny. Pracuję głównie ze sportowcami i osobami po urazach ortopedycznych, pozostając w ścisłej współpracy z ortopedą i fizjoterapeutą.
Jestem instruktorem sportu (snowboard, gimnastyka, sporty siłowe). W 2017 roku dołączyłem do elitarnego grona instruktorów Międzynarodowej Szkoły Strongfirst – The School of Strenght. Jestem instruktorem SFG1 – StrongFirst Girya i SFB – Strongfirst Bodyweight training.
Ze sportem mam do czynienia od 20 lat. Trenując boks i kick-boxingu w latach 1999-2003 zdobywałem medale na turniejach strefowych i ogólnopolskich. Byłem też członkiem kadry narodowej juniorów.
Najważniejsze osiągnięcia: Mistrzostwo Polski (Junior), Kick-Boxing -1999; Wicemistrzostwo Polski (Młodzieżowiec), Kick- Boxing 2002; Wicemistrzostwo Polski(senior), Kick- Boxing 2003.
Cały czas się rozwijam, szkolę i nieustanie trenuję. Uważam, że ruch daje nam więcej dobrego niż powszechnie myślimy. Jest niezbędny dla ciała i ducha, w profilaktyce urazów oraz w powrocie do pełni sprawności. Aktualnie trening systemem Hardstyle Kettlebells, biegi górskie i trening usprawniający to najbliższe mi aktywności i formy ruchu.

 


DOTACJE na szkolenia

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

Link do karty usługi rozwojowej Trening rehabilitacyjny w uszkodzeniach stawu kolanowego https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=1735602

 

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo

 


 

Szkolenie to jest wynikiem ścisłej, prawie 10-letniej współpracy na polu fizjoterapii i treningu motorycznego dr Bartosza Rutowicza – założyciela i właściciela Rehalab Academy oraz mgr Sebastiana Krawczyka – założyciela i właściciela Move for Health. Pracując na co dzień w gabinecie autorzy kursu cały czas poszukują nowych możliwości w zakresie usprawniania pacjentów ortopedycznych. Ciągle zadają sobie pytanie: jak wejść na wyższy poziom jeśli chodzi o efekt pracy? Zauważyli, że bardzo duże rezerwy pacjenta ortopedycznego mogą być uwolnione poprzez mądry, precyzyjnie zaplanowany trening porehabilitacyjny. 

 

KILKA SZCZEGÓŁÓW

 • Jakie są wybrane ćwiczenia dobrane do konkretnej patologi stawu kolanowego (rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego – ACL, usunięcie/szycie łąkotki, konflikt w stawie rzepkowo-udowym, “kolano biegacza”, “kolano skoczka”)?
 • Prawidłowa postawa ciała czy pozycja wyjściowa do ćwiczeń. Dlaczego jest ważna i jak powinna wyglądać?
 • Czy silny korpus lub tzw. stabilizacja centralna to podstawa czy uzupełnienie w treningu usprawniającym – nauka podstawowych ćwiczeń na mięśnie brzucha.
 • Czy trening na niestabilnym podłożu to podstawa czy składowa w treningu usprawniającym?
 • Czy ból to alarm z napisem STOP czy jednak sygnał i informacja?
 • Każde z prezentowanych ćwiczeń jest możliwe do wykonania bez lub z minimalną ilością sprzętu.
 • Planowanie rehabilitacji i treningu w oparciu o aktualny stan pacjenta, jego możliwości i ograniczenia ruchowe.

 


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv  ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin
  Alior Bank nr konta 39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, "Kurs rehabilitacyjny" i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

Zbliżające się kursy

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy