Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Terapia CZASZKOWO-KRZYŻOWA

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa wg podejścia biodynamicznego (szkoła montrealska)

Prowadząca nowej edycji: Barbara Budyn-Galea

Certyfikowany instruktor i terapeuta czaszkowo- krzyżowy i terapeuta polarity (Instruktor Polarity/Craniosacral Associates of Montreal upoważniany do prowadzenia szkolenia w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej (craniosacral therapy), realizujący program autorski opracowany przez dr Andreę Axt) z wieloletnim doświadczeniem, pedagog, ukończyła wiele szkoleń z zakresu terapii manualnej, psychologii i terapii.

 


 

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest formą odbierania informacji, który każdy z nas nosi w sobie od momentu poczęcia aż do chwili obecnej. Nośnikiem tych informacji jest płyn mózgowo-rdzeniowy, który krążąc w naszym organizmie począwszy od przestrzeni czaszki, poprzez kanał kręgowy aż do kości krzyżowej, a stamtąd do wszystkich narządów naszego ciała i najdalej oddalonych komórek poprzez „obmywanie” zakończeń nerwowych, które je unerwiają.
Pulsowanie tego płynu powoduje niemal niezauważalny ruch kości czaszki, kości krzyżowej, które terapeuta odczytuje i interpretuje zgodnie z tym, co organizm chce przekazać. Organizm jest całością- nie funkcjonuje jako ręka, noga czy oko-ból w jednym obszarze poprzez sieć połączeń nerwowych, tkankę łączną ,która łączy nasze ciało w jedno jest przenoszony za pomocą ruchu płynu mózgowo-rdzeniowego jako informacja o deformacji, blokadzie, zaburzeniu. Wszystkie nieprawidłowe napięcia w naszym ciele zaburzają ten rytm. Terapia czaszkowo-krzyżowa umożliwia odnajdywanie tych nieprawidłowości, umożliwia ich „uwolnienie” oraz „samo-leczenie” organizmu.
Założenia i zakres działania tej metody sprawiają, że jest ona bardzo przydatna w towarzystwie innych, klasycznych metod fizjoterapeutycznych, ortopedycznych i neurologicznych. Wszystkie fakty jakie zachodzą podczas praktycznego wykonania zabiegu mają wytłumaczenie naukowe zarówno na poziomie podstawowej jak i kwantowej fizyki. Terapia czaszkowo-krzyżowa to terapia przyczynowo-skutkowa. Jedno podejście terapeutyczne daje sygnał do wykonania kolejnego układu terapeutycznego i tak, aż dojdziemy do momentu całościowego rozwiązania tego problemu pacjenta, z którym w danym dniu jego organizm był w stanie sobie poradzić.

Jak wygląda terapia? 

Nie wymaga ona bezpośredniego kontaktu ze skórą pacjenta, tym niemniej zalecana jest dla pacjenta odzież miękka, lekka, nie krępująca ruchów, bezuciskowa. Terapeuta w czasie zabiegu, który trwa średnio ok. 1 godzinę, wykonuje konkretne układy terapeutyczne, stosowane również i w innych podejściach osteopatycznych, dotykając ciała pacjenta w różnych miejscach: na czaszce, klatce piersiowej, kości krzyżowej, stopach, delikatnym dotykiem (nie więcej niż 5-cio gramowym), który pozwala na rozluźnienie tkanek miękkich i kostnych w obrębie układu czaszkowo-krzyżowego (zespołu membranowego opony twardej mózgu i rdzenia kręgowego i przyczepionych do niej struktur kostnych: czaszki, kręgosłupa szyjnego i kości krzyżowej). Duża część technik TCK skierowana jest na przywrócenie naturalnego, wzajemnego ruchu kości czaszki i elastyczności membran otaczających mózgowie. Terapia może być również stosowana lokalnie np. wokół stawu kolanowego, stopy lub szczęki. W ten sposób zabieg kranialny uwalnia różne ograniczenia i dysfunkcje w ciele i przywraca ruchomość, dając odczucie rozluźnienia i dobre samopoczucie Pacjent po zabiegu jest wypoczęty, zaś w przypadku gdy następuje rozwiązanie traumatycznego przeżycia, terapii mogą towarzyszyć mimowolne ruchy ciała, drgania, zmiany rytmu oddechowego , reakcje emocjonalne typu śmiech, płacz. 

Podczas terapii stosowane są różne techniki terapeutyczne. Zasadą przyjętą podczas stosowania TCK jest minimalna ingerencja ze strony terapeuty przy maksymalnej inicjatywie i zaangażowaniu systemu pacjenta w procesie leczenia. Terapeuta odnajduje pewien dystans tzw. granice kontaktu w odniesieniu do zachodzącego procesu, który ma miejsce w ciele pacjenta, natomiast zachowuje status obserwatora, bez ingerencji w sam proces leczenia. Terapeuta obserwując, „ułatwia” przejście przez proces, ale nie wymusza, ani nie przyśpiesza zmian. Stosuje tzw. techniki zaciszania wzmacniając zasoby własne organizmu, trakcję opony twardej, dekompresję kości krzyżowej czy też odblokowując szwy czaszkowe. Podczas wykonywania układów terapeutycznych jest w stanie cofnąć objawy lokalnej niedyspozycji tkanki, oddziaływać na odległe narządy i cały układ homeostazy organizmu. Terapia CK stwarza możliwości do pracy z traumą różnego pochodzenia. 

 

 

Kiedy sięgnąć po tę metodę?  

Terapia ta dała się poznać na Świecie jako doskonałe narzędzie do pracy z pacjentami w przypadku: bólu, obrzęków i schorzeń: 

- narządu ruchu: zmian zwyrodnieniowych i pourazowych 

- układu nerwowego: migreny, przemęczenie, nadpobudliwość, padaczka, depresja, nerwice, zaburzenia snu, stany po śpiączce mózgowej, udary, 

- układu hormonalnego: zaburzenia miesiączkowania, niektóre rodzaje niepłodności ,cukrzyca 

- układu trawiennego: bóle czynnościowe, zaparcia, biegunki, kolki 

- układu odpornościowego 

- traumy okołoporodowej dziecka i matki, stanów wymagających manipulacji w obrębie kości czaszki (np .interwencja stomatologiczna, chirurgiczna)

- schorzenia u dzieci –MPDZ, ADHD, autyzm, wcześniactwo.

 

 


Cena i termin  IV EDYCJI:       

                                V moduł            08-10.10.2020r.   nowy termin  13-15.11.2020r.      950 PLN   (pt-nd)

                                VI moduł           13-15.11.2020r.   nowy termin  02-03.12.2020r.     950 PLN  (śr-czw)

                                VII moduł          03-05.12.2020r.   nowy termin  04-05.12.2020r.     950 PLN  (pt-sob)

 

Terminy i ceny V edycji:

                                I moduł               nowy termin  24-27.03.2021r.      1 300 PLN   (śr-sob)

                                II moduł             nowy termin  06-08.05.2021r.      990 PLN  (czw-sob)

                                III moduł            nowy termin  03-05.06.2021r.      990 PLN  (czw-sob)


                               

UWAGA ze względu na sytuację zdrowotną w kraju terminy całej edycji musiały ulec zmianie, liczba godzin kursu i poszczególnych modułów pozostaje bez zmian.  

Dopuszczamy mozliwość zmian terminów poszczególnych modułów o jedenj dwa dni.                             

Miejsce: Lublin


Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

  1. Formularza zgłoszeniowego
  2. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
    Dane do przelewu:
    Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
    Alior Bank nr konta: 39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
    Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 


 

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")


 RAMOWY PROGRAM KURSU  (Kurs składa się z 7 modułów)


I Moduł
TEORIA I PRAKTYKA BIODYNAMICZNEGO MECHANIZMU TERAPII ORAZ ANATOMICZNE I FIZJOLOGICZNE PODSTAWY FUNKCJONOWANIA SYSTEMU CZASZKOWO-KRZYŻOWEGO (40 godzin – 4 dni)

1. Wstęp do terapii czaszkowo-krzyżowej dotycząca terapii czaszkowo-krzyżowej - anatomia i fizjologia systemu membranowego, czaszkowego oraz centralnego i obwodowego układu nerwowego.
2. Chwyty czaszkowo-krzyżowe, wyczuwanie pulsacji podłużnej płynu mózgowo-rdzeniowego.
3. Punkty „zaciszania” i ich terapeutyczne znaczenie.
4. Fluktuacja poprzeczna i jej znaczenie w terapii.
5. Kształt, opory, rozluźnianie tkanki u podstawy czaszki, potylicy, stawach krzyżowo-biodrowych, stawach lędźwiowo-krzyżowych
6. Rozluźnianie kości czaszki
7. Pompa dr Stone a.
8. „Ukształtowanie” czaszkowe
9.  Drenowanie zatok opony twardej mózgu
10. Protokół zbiorczy postępowania terapeutycznego

 

II Moduł 
PŁYWY I RYTMY (20 godzin – 3 dni)

     1. Pochodzenie rytmów i pływów
2. Rytmy i pływy w przyrodzie
3. Ćwiczenia czaszkowo-krzyżowe
4. Terapia Czaszkowo-krzyżowa -włączanie się w trzy pływy : długi, średni i impuls pierwotnego oddychania
5. Ćwiczenia praktyczne

     6. Linie Środkowe –Kwantowa, Pierwotna i Linia Płynów

 

III moduł 
ZAAWANSOWANE TECHNIKI TCK (20 godzin – 3 dni)

1. Powtórzenie i rozszerzenie wiadomości - kości i membrany układu czaszkowo-krzyżowego, budowa anatomiczna czaszki i twarzoczaszki, układy terapeutyczne
2. Zatoki żylne mózgu- anatomia, fizjologia, drenowanie zatok żylnych wg Sillsa
3. Uwalnianie „szlaku wyrażania się” – wlot piersiowy, język ,podniebienie twarde, zęby, kości jarzmowe i nosowe, równoważenie kości gnykowej
4. TMJ- kompleks skroniowo-żuchwowy- anatomia, dysfunkcje, uwalnianie

 

IV Moduł 
(40 godz.- 4 dni)

1. Praca z traumą Somatoemocjonalne Odwijanie i inne techniki pomocne w problemach post-traumatycznych różnego pochodzenia
2. Praca z traumą wg. koncepcji Petera Levine'a. Równoważenie Układu Nerwowego (Poly-vagal system wg S.Porges'a)

V Moduł 
(22 godz.)

1. Praca z układem odpornościowym i narządami wewnętrznymi 

 

VI Moduł
ZASADY UZDRAWIANIA. ZASTOSOWANIE TERAPII CZASZKOWO-KRZYŻOWEJ U DZIECI  (22 godz.-3 dni)
1.    Anatomia czaszki i układu czaszkowego u dzieci.
2.    Zasady uzdrawiania w pracy terapeutycznej z dziećmi.
3.    Układy terapeutyczne TCK i Polarity
4.    Metamorficzny masaż stóp.
5.    Dziecięcy masaż motylkowy.
6.    Trauma i dzieci (układ Polyvagal i Ukleja)
7.    Specyficzne problemy u dzieci.


VII Moduł
EMBRIOLOGIA. TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA: PRACA Z KOBIETĄ W CIĄŻY, W OKRESIE POŁOGU I PRACA Z NOWORODKIEM (22 godz.-3 dni )

1.    Embriologia i terapia
2.    Kobieta ciężarna i płód
3.    Terapia czaszkowo-krzyżowa w okresie połogu
4.    Proces porodowy i traumy okołoporodowe
5.    Terapia czaszkowo-krzyżowa – słuchanie niemowląt

6. Układy terapeutyczne  tck i Polarity  dla kobiet przed zajściem w ciążę, w ciąży, po porodzie

 

Zbliżające się kursy

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy