Aktualności 2

Aktualności 2

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży

Fizjoactiv a raczej BABYACTIV to także usługi rehabilitacyjne skierowane do najmłodszych.

Skorzystaj z rehabilitacji dzieci i młodzieży jeśli Twoje dzieco skarży się na jakieś dysfunkcje lub da się zauważyć jakieś nieprawidłowości postawy lub narządu ruchu.

Zajmujemy się:
dziećmi z asymetrią i deficytami ruchowo-poznawczymi
dziećmi z MPD- mózgowym porażeniem dziecięcym oraz innymi zespołami neurologicznymi
leczeniem po urazach ortopedycznych- złamaniach, skręceniach, zabiegach ortopedycznych
wadami postawy i skoliozy u dzieci

bólami głowy pochodzenia napięciowego


PNF w Pediatrii

Metoda PNF uczy dziecko samodzielności ruchowej, opartej o fizjologiczne wzorce. Terapeuta  ocenia małego pacjenta globalnie, dobierając odpowiedni rodzaj ćwiczeń nie tylko do jego potrzeb, ale i do jego realnych możliwości. Proponowane przez specjalistę ruchy są naturalne, zbliżone do tych wykonywanych na co dzień. Ćwiczenia są przyjemne a co najważniejsze są bezbolesne dla dziecka – oparte często na zabawie motywującej do wykonania wysiłku. Bardzo ważną rolę odgrywa również współpraca z rodzicami.
Strategią terapii jest
*jasne polecenia;
*kształtowanie świadomości ciała,
*koordynacji ręka-oko,
*planowanie i wyobrażenie ruchu;
*stymulacja wielozmysłowa;

Metoda PNF jest wskazana między innymi przy:
dziecięcym porażeniu mózgowym
zespole Downa
dystrofii mięśniowej
wadach postawy
skoliozie
rdzeniowym zaniku mięśni
przepuklinie oponowo-rdzeniowej
uszkodzeniach centralnego układu nerwowego


Ćwiczenia ze specjalistą mają za zadanie przede wszystkim poprawić równowagę i koordynację dziecka, a także widocznie zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśniową. Fizjoterapeuta, w oparciu o mocne strony i umiejętności dziecka, ukierunkowuje ćwiczenia również na zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów, polepszenie czucia głębokiego czy też poprawę techniki chodu. Całość ma na celu zwiększenie lub przywrócenie samodzielności ruchowej małego pacjenta.

Terapia wad postawy

Profilaktyka i leczenie rozwoju wad postawy oraz wczesne wspomaganie i normalizacja napięcia mięśniowego pomaga w zapobieganiu odchyleń od normy. Podczas terapii zwracamy uwagę na wykształcenie nawyku prawidłowej postawy ciała oraz umiejętność korygowania w życiu codziennym. Po terapii zalecamy dzieciom wykonywanie ćwiczeń w warunkach domowych.
Terapie kierujemy do dzieci:
• z wadami kręgosłupa (plecy okrągłe, wklęsłe, płaskie)
• z skoliozą
• z wadami klatki piersiowej (kurza, szewska)
• z wadami kolan (koślawe, szpotawe)
• z wadami stóp (stopy płaskie, końsko-szpotawe, szpotawe)
• z zaburzeniami chodu

 

NDT Bobath

neuro-developmental treatment – Bobath Concept
    Bobath concept pomaga we wszechstronnym rozwoju NIEMOWLĄT, które mają kłopoty z napięciem mięśniowym, asymetrię ułożenia, albo urodziły się przedwcześnie. Zatem aby dogonić rówieśników, potrzebują odpowiedniej stymulacji.
    Główne zasady usprawniania według koncepcji NDT-Bobath obejmują:
- hamowanie nieprawidłowych odruchów,
- wyzwalanie ruchów jak najbardziej zbliżonych do prawidłowych,
- wpływanie na nieprawidłowe napięcie mięśni poprzez podwyższanie obniżonego napięcia i obniżanie napięcia wzmożonego,
- wykorzystywanie i utrwalanie prawidłowych ruchów podczas codziennych czynności – zabawy, kąpieli, zabiegów pielęgnacyjnych.
 
Fizjoterapia dla najmłodszych w FIZJOACTIV
Zapisy pod nr telefonu 507 537 573

 

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zbliżające się kursy

Terapia POLARITY
Bilateralna Integracja
Masaż KOBIDO
Rehabilitacja w STOMATOLOGII
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com