Aktualności 2

Aktualności 2

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja sportowa

rehabilitacja sportowa

Gdy u wybitnego sportowca pojawi się jakaś dysfunkcja narządu ruchu spowodowana urazem lub przeciążeniem, ważny jest jak najszybszy powrót do sprawności. Dla osób żyjących aktywnie, uprawiających sport amatorsko jest to równie ważne, polecamy aktywne formy terapii, wspomagające, zwiększające wydolność organizmu, usprawniające pracę mięśni.

Rehabilitacja sportowa to również zapobieganie kontuzjom i uszkodzeniom w trakcie aktywności fizycznej. Dzięki odpowiedniej terapii usprawniamy słabe punkty naszego organizmu, leczymy stare, nawracające kontuzje, które często są spowodowane nieodpowiednim napięciem mięśni i złymi nawykami ruchowymi.

Nie zawsze rehabilitacja sportowa wiąże się z kontuzją lub uszkodzeniem, często jest ona drogą do lepszego wykorzystania pracy mięśni i całego aparatu ruchu, osiągnięcia lepszych wyników i optymalizacji osiągów. Poprzez rehabilitację funkcjonalną indywidualnie dobraną do potrzeb i specyfiki sportowca możemy zoptymalizować pracę mięśni, zalecić odpowiedni trening mający na celu lepsze wykorzystanie układu narządu ruchu. Często winnym Twoich słabych wyników sportowych jest nieodpowiednie napięcie mięśniowe.

Pomożemy Ci również zoptymalizować Twój codzienny trening i rozgrzewkę.

Oferujemy fachową pomoc przy takich kontuzjach sportowych jak:

- stany po artroskopii kolana, biodra, barku;
- stany po rekonstrukcjach więzadeł, ścięgien, łąkotek, chrząstek stawowych, (np. więzadeł krzyżowych kolana ACL PCL, ścięgna Achillesa);
- stany po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach;
- zespoły przeciążeniowe, zespoły ciasnot powięziowych (zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenia pierścienia rotatorów, bolesny bark);
- zmiany o charakterze entezopatycznym (kolano skoczka, kolano biegacza, konflikt rzepkowo-udowy, boczne przyparcie rzepki, chondromalacje chrząstki, łokieć tenisisty, łokieć golfisty);
- trening funkcjonalny zmniejszający ryzyko stanów przeciążeniowych aparatu ruchu;

- zespoły bólowe kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa, rwa barkowa)
- usprawnianiem i przygotowywaniem sportowców do powrotu do pełnej sprawności po kontuzji;

- jak również rehabilitacją po innych urazach sportowych.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zbliżające się kursy

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com