Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja w ciąży

rehabilitacja w ciąży

Często Kobiety w trakcie ciąży i po porodzie odczuwają dokuczliwy ból kręgosłupa i stawów krzyżowo – biodrowych, niejednokrotnie uniemożliwia on normalne funkcjonowanie. Stosowanie środków przeciwbólowych w tym wyjątkowym okresie jest ograniczone, co stawia je sam na sam ze swoim bólem. Istnieją jednak techniki leczenia bólu kręgosłupa w sposób nieinwazyjny, zapewniające powrót do normalnego funkcjonowania. Profesjonalna rehabilitacja pozwala na przejście okresu ciąży i połogu bez bólu i stresu z nim związanego.

Ból kręgosłupa jest bardzo częstą przypadłością występującą u kobiet w ciąży i po porodzie. Najczęściej zjawisko to po porodzie ustępuje. Jednak niektóre przypadki bywają poważne i nie należy ich bagatelizować ani zaniedbywać. Obciążenie kręgosłupa u kobiety w ciąży wzrasta ze względu na zwiększającą się wagę kobiety i płodu oraz przesuwanie się środka ciężkości – jest to przyczyną dużych przeciążeń które skutkują bólem najczęściej dolnego odcinka kręgosłupa.

Zmiany hormonalne w organizmie ciężarnej nie są również bez znaczenia. Relaksyna – to hormon ułatwiający poród, rozszerzający drogi rodne, wpływa również na rozluźnienie więzadeł stabilizujących kręgosłup. Istnieje pewna potwierdzona naukowo zależność między zwiększonym oddziaływanie relaksyny a bólami kręgosłupa u kobiet ciężarnych.

Leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa w ciąży, gdy niejednokrotnie ból jest bardzo silny, jest konieczne, szczególnie wtedy gdy kobieta nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Można stosować delikatny masaż, rozluźnianie powięziowe i odpowiednio dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne.

Dla uzupełnienia proponujemy oklejania plastrami Kinesiology Taping, które zmniejszą obrzęk nóg i rozluźnią napięte mięśnie. Poprzez Taping można też odciążyć brzuch i odcinek lędźwiowy kręgosłupa w końcowych miesiącach ciąży. Jest to również metoda pomyślnie stosowana w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka, objawiającego się drętwieniem rąk – problemu występującego aż u co trzeciej ciężarnej.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
USG narządu ruchu
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
IGŁOTERAPIA suche igłowanie
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zbliżające się kursy

Kinesiology taping kurs podstawowy
KURS TERAPII MANULANEJ
ZOGA multidimensional movement
Funkcjonalna Terapia Manualna
Anatomia Palpacyjna Narządu Ruchu
PNF podstawowy
Osteopatyczna terapia BLIZNY
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy