Aktualności 2 Aktualności 3

Aktualności 2

Aktualności 3

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych

Przyczyną dolegliwości bólowych za strony stawów skroniowo-żuchwowych mogą być wady zgryzu, wady postawy ciała, urazy, zaciskanie zębów, nadmierne napięcie mięśni żwaczowych, liczne braki zębowe, rozchwiane i przemieszczone zęby, źle dobrane protezy, starcie zębów w wyniku zgrzytania. Stres, częste zgrzytanie i zaciskanie zębów (bruksizm), zła postawa ciała powodują nieprzerwany skurcz mięśni. Silny skurcz przyciąga szczęki do siebie i powoduje dużą kompresję w stawach skroniowo-żuchwowych powodując zmiany w ich budowie, a także ścieranie powierzchni zębowych.

Schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego dzielimy na:

  • wady rozwojowe, wady zgryzu
  • schorzenia mięśni (ból mięśni twarzy, nieprawidłowe ich napięcie, asymetryczna praca)
  • zaburzenia wewnątrzstawowe (przemieszczenie krążka z zablokowaniem lub bez zablokowania, zwichnięcie żuchwy, proces zapalny wewnątrz stawu)
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu i struktur przyległych

Objawami zaburzeń tej okolicy są najczęściej: bóle stawów i mięśni, asymetria twarzy, wysunięcie lub cofnięcie głowy, objawy akustyczne: trzeszczenia i trzaski, zbaczanie żuchwy, zablokowania, trudnści w zaciśnięciu szczęki, w żuciu twardych pokarmów, ziewaniu, śpiewaniu, odgryzaniu dużych kęsów, gry na instrumentach. Dolegliwościom tym mogą towarzyszyć również: bóle głowy, szyi i karku.

Jak wygląda terapia?

  • Relaksacja, masaż oraz rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni zamykających żuchwę. Normalizacja napięcia w obrębie żwaczy powoduj mniejszy ucisk w stawie i uwolnienie pobliskich struktur.
  • Praca samodzielna w domu – zestaw prostych często powtarzanych ćwiczeń
  • Szyna relaksacyjna – separująca łuki zębowe, również rozciąga i relaksuje nadmiernie napięte mięśnie
  • Fizykoterapia – laser biostymulujący – wspomaga gojenie tkanek i zmniejsza stan zapalny, jonoforeza z lekiem przeciwbólowym lub przeciwzapalnym – zmniejsza odczucia bólowe, niweluje stan zapalny, leczy tkanki w głąb.
  • Praca nad prawidłową postawą i pracą mięsni twarzy, szyi i karku – zlikwidowanie dolegliwości bólowych i asymetrii, normalizacja napięcia mięśniowego.
  • Przywrócenie funkcji stawu – symetrycznego uśmiechu i mimiki, umiejętności ziewania, żucia i innych funkcji
  • Mobilizacja stawu – separacja powierzchni stawowych, repozycja wysuniętego krążka lub wypadniętej żuchwy.
  • Pacjent sam również powinien zmienić niektóre swoje zachowania: rozluźniać mięśnie trzymając zęby z dala od siebie, nauczyć się rozpoznawać, kiedy zaciska zęby, przez pewien czas jeść miękkie potrawy, nie żuć gumy, unikać twardych potraw, zmniejszyć stres towarzyszący zgrzytaniu zębów i ich zaciskaniu.

Terapia powinna być prowadzona we współpracy z leczeniem stomatologicznym w celu na przykład: przywrócenia właściwego zgryzu, uzupełnienia braków zębowych, wykonania szyny.


Jeśli mówienie, gryzienie, ziewanie, śpiewanie powoduje dyskomfort zgłoś się do lekarza stomatologa lub fizjoterapeuty zajmującego się dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego.

Więcej informacji dotyczących zaburzeń i pomoc mogą Państwo otrzymać bezpośrednio w naszym gabinecie lub telefonicznie.

 

 

 


 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zbliżające się kursy

Bilateralna Integracja
Masaż Tkanek Głębokich
Pierwotny oddech życia
Masaż KOBIDO
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com