Aktualności 2

Aktualności 2

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych

Przyczyną dolegliwości bólowych za strony stawów skroniowo-żuchwowych mogą być wady zgryzu, wady postawy ciała, urazy, zaciskanie zębów, nadmierne napięcie mięśni żwaczowych, liczne braki zębowe, rozchwiane i przemieszczone zęby, źle dobrane protezy, starcie zębów w wyniku zgrzytania. Stres, częste zgrzytanie i zaciskanie zębów (bruksizm), zła postawa ciała powodują nieprzerwany skurcz mięśni. Silny skurcz przyciąga szczęki do siebie i powoduje dużą kompresję w stawach skroniowo-żuchwowych powodując zmiany w ich budowie, a także ścieranie powierzchni zębowych.

Schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego dzielimy na:

 • wady rozwojowe, wady zgryzu
 • schorzenia mięśni (ból mięśni twarzy, nieprawidłowe ich napięcie, asymetryczna praca)
 • zaburzenia wewnątrzstawowe (przemieszczenie krążka z zablokowaniem lub bez zablokowania, zwichnięcie żuchwy, proces zapalny wewnątrz stawu)
 • zmiany zwyrodnieniowe stawu i struktur przyległych

Objawami zaburzeń tej okolicy są najczęściej: bóle stawów i mięśni, asymetria twarzy, wysunięcie lub cofnięcie głowy, objawy akustyczne: trzeszczenia i trzaski, zbaczanie żuchwy, zablokowania, trudnści w zaciśnięciu szczęki, w żuciu twardych pokarmów, ziewaniu, śpiewaniu, odgryzaniu dużych kęsów, gry na instrumentach. Dolegliwościom tym mogą towarzyszyć również: bóle głowy, szyi i karku.

Jak wygląda terapia?

 • Relaksacja, masaż oraz rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni zamykających żuchwę. Normalizacja napięcia w obrębie żwaczy powoduj mniejszy ucisk w stawie i uwolnienie pobliskich struktur.
 • Praca samodzielna w domu – zestaw prostych często powtarzanych ćwiczeń
 • Szyna relaksacyjna – separująca łuki zębowe, również rozciąga i relaksuje nadmiernie napięte mięśnie
 • Fizykoterapia – laser biostymulujący – wspomaga gojenie tkanek i zmniejsza stan zapalny, jonoforeza z lekiem przeciwbólowym lub przeciwzapalnym – zmniejsza odczucia bólowe, niweluje stan zapalny, leczy tkanki w głąb.
 • Praca nad prawidłową postawą i pracą mięsni twarzy, szyi i karku – zlikwidowanie dolegliwości bólowych i asymetrii, normalizacja napięcia mięśniowego.
 • Przywrócenie funkcji stawu – symetrycznego uśmiechu i mimiki, umiejętności ziewania, żucia i innych funkcji
 • Mobilizacja stawu – separacja powierzchni stawowych, repozycja wysuniętego krążka lub wypadniętej żuchwy.
 • Pacjent sam również powinien zmienić niektóre swoje zachowania: rozluźniać mięśnie trzymając zęby z dala od siebie, nauczyć się rozpoznawać, kiedy zaciska zęby, przez pewien czas jeść miękkie potrawy, nie żuć gumy, unikać twardych potraw, zmniejszyć stres towarzyszący zgrzytaniu zębów i ich zaciskaniu.

Terapia powinna być prowadzona we współpracy z leczeniem stomatologicznym w celu na przykład: przywrócenia właściwego zgryzu, uzupełnienia braków zębowych, wykonania szyny.


Jeśli mówienie, gryzienie, ziewanie, śpiewanie powoduje dyskomfort zgłoś się do lekarza stomatologa lub fizjoterapeuty zajmującego się dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego.

Więcej informacji dotyczących zaburzeń i pomoc mogą Państwo otrzymać bezpośrednio w naszym gabinecie lub telefonicznie.

 

 

 


 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com