Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Rehabilitacja sportowa

rehabilitacja sportowa

Gdy u wybitnego sportowca pojawi się jakaś dysfunkcja narządu ruchu spowodowana urazem lub przeciążeniem, ważny jest jak najszybszy powrót do sprawności. Dla osób żyjących aktywnie, uprawiających sport amatorsko jest to równie ważne, polecamy aktywne formy terapii, wspomagające, zwiększające wydolność organizmu, usprawniające pracę mięśni.

Rehabilitacja sportowa to również zapobieganie kontuzjom i uszkodzeniom w trakcie aktywności fizycznej. Dzięki odpowiedniej terapii usprawniamy słabe punkty naszego organizmu, leczymy stare, nawracające kontuzje, które często są spowodowane nieodpowiednim napięciem mięśni i złymi nawykami ruchowymi.

Nie zawsze rehabilitacja sportowa wiąże się z kontuzją lub uszkodzeniem, często jest ona drogą do lepszego wykorzystania pracy mięśni i całego aparatu ruchu, osiągnięcia lepszych wyników i optymalizacji osiągów. Poprzez rehabilitację funkcjonalną indywidualnie dobraną do potrzeb i specyfiki sportowca możemy zoptymalizować pracę mięśni, zalecić odpowiedni trening mający na celu lepsze wykorzystanie układu narządu ruchu. Często winnym Twoich słabych wyników sportowych jest nieodpowiednie napięcie mięśniowe.

Pomożemy Ci również zoptymalizować Twój codzienny trening i rozgrzewkę.

Oferujemy fachową pomoc przy takich kontuzjach sportowych jak:

- stany po artroskopii kolana, biodra, barku;
- stany po rekonstrukcjach więzadeł, ścięgien, łąkotek, chrząstek stawowych, (np. więzadeł krzyżowych kolana ACL PCL, ścięgna Achillesa);
- stany po skręceniach, zwichnięciach, złamaniach;
- zespoły przeciążeniowe, zespoły ciasnot powięziowych (zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenia pierścienia rotatorów, bolesny bark);
- zmiany o charakterze entezopatycznym (kolano skoczka, kolano biegacza, konflikt rzepkowo-udowy, boczne przyparcie rzepki, chondromalacje chrząstki, łokieć tenisisty, łokieć golfisty);
- trening funkcjonalny zmniejszający ryzyko stanów przeciążeniowych aparatu ruchu;

- zespoły bólowe kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa, rwa barkowa)
- usprawnianiem i przygotowywaniem sportowców do powrotu do pełnej sprawności po kontuzji;

- jak również rehabilitacją po innych urazach sportowych.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy