Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna

rehabilitacja pourazowa pooperacyjna

Jak wygląda rehabilitacja po urazie lub operacji?

W procesie gojenia powstaje blizna. Zbyt długie unieruchomienie, opatrunek gipsowy powoduje, że blizna staje się sztywna i mało wytrzymała na rozciąganie, co zwiększa ryzyko ponownej kontuzji i powoduje zaburzenia ruchomości. Nieodłącznym elementem postępowania fizjoterapeutycznego w pierwszym etapie po operacji jest mobilizacja blizny. Blizna leczona z wcześnie wdrożonym ruchem uzyskuje dużą elastyczność i wytrzymałość co zmniejsza ryzyko ponownego urazu. Duży nacisk kładzie się również na zmniejszenie krwawienia, stanu zapalnego i obrzęku, następnie zapobieganie ograniczeniom ruchów, mobilizację tkanek miękkich (min. masaż poprzeczny, rozluźnianie powięziowe, masaż funkcyjny, masaż głęboki).

Do pełnej aktywności sportowej można wrócić gdy zapewnimy odpowiednią ochronę aparatu ruchu zapobiegając dalszemu uszkodzeniu. Po wyleczeniu kontuzji przechodzimy do odbudowania utraconej funkcji, równowagi, właściwych wzorców ruchowych,  koordynacji nerwowo-mięśniowej w uszkodzonym obszarze. Tak aby system motoryczny potrafił z odpowiednią siłą i w odpowiednim czasie aktywować potrzebne mięśnie. Ważne jest, aby postępowanie rehabilitacyjne po uszkodzeniach mięśni, więzadeł i stawów składało się nie tylko z leczenia struktur które uległy urazowi, ale również z odbudowy kontroli  i funkcji mięśni.

Główną metodą stosowaną w terapii jest metoda PNF, działająca na całe taśmy mięśniowe, wykorzystująca silne części ciała w pracy nad słabszymi. Taka terapia skutkuje poprawą funkcji uszkodzonych lub przeciążonych tkanek, grup mięśniowych w sposób bezbolesny.

Jako uzupełnienie terapii w celu lepszego gojenia się tkanek i zmniejszenia obrzęku stosujemy fizykoterapię (laser, kriocuff, ultradźwięki, pole magnetyczne i elektroterapię) oraz kinesiotaping – terapię dobrze już poznaną i stosowaną z dużym sukcesem w sporcie.

Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji.  Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę terapii.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy