Szkolenie to przeznaczone jest dla terapeutów chcących nauczyć się pracy na czaszce, która może bardzo skutecznie wpłynąć na jej kształt i występujące asymetrie. Poprzez delikatne i precyzyjne ruchy obrotowe i równoważące terapeuta dokonuje zmian napięciowych w obszarze poszczególnych warstw powięziowych. Poprzez te zmiany wpływa na relacje elementów kostnych oraz ich wewnętrzne naprężenia i deformacje.Ida Rolf pracowała na czaszce w sesji 7 Integracji Strukturalnej i Sharon Wheeler, jej bezpośrednia uczennica, rozwinęła tą pracę w kierunku delikatnego odkształcania asymetrii głowy u dzieci. Siódma sesja jest centralnym elementem dziesięciu sesji procesu integracji strukturalnej. Dr Rolf powiedziała kiedyś, że robimy pierwsze sześć sesji, abyśmy mogli przejść do siódmej sesji, a następnie ostatnie trzy sesje spędzamy na integracji tego, co pochodzi z sesji siódmej.
Główny schemat sesji pochodzi od dr Rolf z kilkoma interesującymi technikami zmiany kości opracowanymi specjalnie dla czaszki przez Sharon. Te techniki zmiany kości są bezpośrednie; możesz oczekiwać od nich dużych zmian strukturalnych.
Inne wyspecjalizowane techniki czaszkowe obejmują chwyty dla żuchwy, łuku jarzmowego, oczodołów i otoczenia relacji Atlas / Axis. Będziemy również pracować z nosem, uszami i innymi strukturami z przodu szyi.
Studenci będą wymieniać sesje pod nadzorem instruktora, jak i będą mieli okazję pracować z modelem zewnętrznym.
Prowadzący kurs
Kurs prowadzi: mgr Barbara Rogowska
mgr Barbara Rogowska – Fizjoterapeuta. Absolwentka szkoły Integracji Strukturalnej AnatomyTrains, BarralInstitute, UpledgerInstitute International. Studentka osteopatii w StillAcademy of Osteopathy. Przygodę z masażem i akupresurą zaczęła się jeszcze przed studiami po skończeniu kierunku: terapie naturalne. Karierę zawodową jako fizjoterapeuta rozpoczęła pracując w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie i Hospicjum Domowym Caritas.
Od 2010 prowadzi własną praktykę, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje. Ukończyła m.in. kursy:
• AnatomyTrains I i II
• FascialRelease for StructuralBalance:Archies and Legs, Fans of the Hip, Abdomen, Breath and Chest, TensegritySpine, Shoulders and Arms, Head, Neck and Jaw,
• StructuralBodywork – Certificate of Completion
• StructuralInteration – CertifiedStructural Integrator
• VisceralManipulation VM1 Jama brzuszna, VM2 Jama Brzuszna, VM3 Miednica, VM4 Klatka piersiowa
• CranioSacralTherapy Level I i II
• PNF- PrioprioceptiveNeuromuscularFascilitation – kurs podstawowy i rozwijający, zastosowanie koncepcji PNF u chorych z głębokim niedowładem i uszkodzeniu mózgu
• Mulligan Concept – Mobilisation With Movement, NAGS ETC. poziom A, B, C
• Osteopatyczne podejście do badania niemowląt (K. Pać D.O)
• ZogaMovement w Terapii Niemowląt
• Blizna – Terapia Kompleksowa
• ScarWork – IntegratingScarTissueinto the Fascial Web
• Bonework- IntegratingBoneFascia
• The Tail End
• Human AathomyDissection
Asystent w szkole Integracji Strukturalnej AnatomyTrains i ZogaMovement w pediatrii, terapii niemowląt, integracji strukturalnej czaszki, integracji blizn z siecią powięziową.
Prywatnie pasjonatka natury, podróży, zwierząt w szczególności psów i koni. Interesuje się psychologią i psychosomatyką.
Autorzy Szkolenia
Szkolenie jest połączeniem podejścia do Integracji Strukturalnej Czaszki Sharon Wheeler i Wojciecha Cackowskiego
Sharon Wheeler – zanim została terapeutką Integracji Strukturalnej Sharon Wheeler była częścią personelu w Instytucie Esalen w Big Sur w Kalifornii, gdzie uczyła masażu przez kilka lat. Sharon była jedną z pierwszych studentów, a także jedną z niewielu kobiet, studiujących z dr Idą Rolf od 1970 do 1978. Sharon była jedną z „eksperymentów artystycznych” dr Rolf. Obecnie praktykuje w Waszyngtonie w pobliżu Seattle i prowadzi zajęcia specjalistyczne jak m.in. BoneWork, ScarWork, Pracy na Czaszce czy Pracy na Kości Krzyżowej.
Wojciech Cackowski jest certyfikowanym praktykiem integracji strukturalnej ATSI, posiadającym wykształcenie w zakresie edukacji sportowej i fizjoterapii. Dzięki dziesięcioletniemu doświadczeniu łączy terapię manualną i jogę z terapią mięśniowo-powięziową. Jest założycielem projektu Zoga Movement ®, na który wpłynęły dogłębne badania nad warstwowym ruchem anatomii powięzi, przeprowadzone na zwłokach.
Jako certyfikowany nauczyciel Scarwork ®, Bonework ® i specjalista w zakresie integracji strukturalnej, przyczynia się do zastosowań klinicznych wśród dzieci z dysfunkcjami neurologicznymi, skoliozami i wadami stóp. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej oraz Exercise is Medicine.
Wpływ Wojtka rozciąga się na cały świat, aktywnie angażuje się w projekty zdrowotne, dzieląc się swoją wiedzą jako częsty prelegent na konferencjach i szkoleniach w Europie, USA i Azji. Jest głęboko zaangażowany w badania dotyczące ruchów warstw powięziowych i klinicznego wpływu integracji strukturalnej.
Obecnie Wojtek zajmuje się nauczaniem metod Scarwork ® i Bonework ® oraz współpracą ze specjalistami medycznymi na Ukrainie. Jego wysiłki skupiają się na pomocy pacjentom z bliznami i niemowlętom na oddziale neonatologii, co stanowi kolejny przykład jego zaangażowania w holistyczną opiekę zdrowotną i kompleksowe leczenie.
Co obejmują zajęcia?
– Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.
– Analiza Posturalna – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców.
– Techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.
Tematy poruszane w programie kursu
1. Wprowadzenie do koncepcji pracy z czaszką
2. Anatomia kości mózgoczaszki i trzewioczaszki
3. Palpacja czaszki
4. Ćwiczenia umiejętności palpacyjnych
5. Integracja strukturalna czaszki
6. Ćwiczenia technik pracy na kościach mózgoczaszki
7. Trzewioczaszka i staw skroniowo-żuchwowy, przedni rejon szyi
8. Praca na kościach trzewioczaszki
9. Praca wewnątrz jamy ustnej – badanie i terapia
10. Praca na modelach zewnętrznych
11. Integrujące techniki terapeutyczne
12. Specyficzne problemy rejonu szyi i czaszki
Ramowa propozycja technik realizowanych na szkoleniu
– obojczyk- mostek
– obojczyk- 1 żebro z przodu
– I żebro od C7-Th1
– obojczyk – wyrostek barkowy
– rura- mostek
– cylinder trzewny
– chrząstki pierścieniowate
– chrząstki tarczowate
– cylinder trzewny głęboki
– kość gnykowa – chrząstka tarczowata
– kość gnykowa – zwieracz gardła
– zwieracz gardła
– żuchwa – kość gnykowa
– żuchwa uwalnianie, miejsce na pracę dla CO-C2
– lordoza szyjna
– paciorki C7- C3
– C2
– C1
– CO – do przodu przy szyi żołnierskiej, do tyłu przy zadartym nosie
– kapsel
– żuchwa
– mokry piasek, wygładzanie
– odginanie żuchwy
– żwacz
– m.skroniowy
– kość jarzmowa
– kości szczękowe
– oczodoły
– kości nosowe
– chrząstka nosowa
– praca w ustach
– wygładzanie kości żuchwy i szczęki
– kieszeń góra, dół
– dno ust przy bruździe, dwubrzuścowy od żuchwy i rolowanie
– kości jarzmowe od środka rozszerzanie
– żuchwa od środka rozszerzanie
– wygładzanie podniebienia
– kości podniebienne
– żwacz od środka (przyczep górny i dolny, głęboka głowa żwacza)
– skrzydłowe przyśrodkowe 2 na raz
– skrzydłowy boczny
– praca w nosie
– cranial tork
– kość skroniowa
– SSB
– predator – krótka, szeroka głowa
– obcy – długa, wąska głowa
– pochylenie boczne
– rotacja – odkręcanie i zakręcanie słoika
– 3 kręgi głowowe
– end game
Ubiegaj się o dotację na to szkolenie
Przypominamy o możliwościach pozyskania wsparcia na to i wszystkie nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro, mały przedsiębiorca a także pracownik może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.
Link do usługi https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=2234310
Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.
!!! Pamiętaj, by poza ubieganiem się o dotacje równolegle zapisać się na szkolenie przez naszą stronę. To konieczne, abyś miał zapewnione miejsce na kursie i żebyśmy mogli niezwłocznie poinformować Cię o losach kursu – np. zmianie terminu.
Zgłoszenie na kurs
O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:
- Formularza zgłoszeniowego dostępny w okienku poniżej
- Kopii dyplomu fizjoterapeuty (Prześlij w ciągu 10 dni od dokonania zgłoszenia, lub jeśli jesteś naszym absolwentem napisz w uwagach, że mamy już dokument potwierdzający Twoje wykształcenie)
- Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
Dane do przelewu:
Fizjoactiv
ul. Krochmalna 3
20-401 Lublin
Alior Bank nr konta 39249000050000450059935782
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwę kursu i termin kursu.
Czas wypełnienia formularza będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.
Przesłania formularza rezerwuje Ci miejsce na kursie na 10 dni, pełnego zgłoszenia na kurs wymaga przesłanie zaliczki i kopi dyplomu (w przypadku, gdy kurs tego wymaga)
Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.
Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:
Karol Sitarz FIZJOACTIV
ul. Krochmalna 3
20-401 Lublin
nip 9191687170
Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV
ul. Krochmalna 3
20-401 Lublin
nip 7162676079
Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.
Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/. (więcej w menu na samym dole strony)
Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w menu na samym dole strony)
Coś poszło nie tak? Zadzwoń pomożemy Ci z zapisem na szkolenie.
Prowadzący:
mgr Barbara Rogowska
Szczegóły kursu
Temat | Integracja Strukturalna CZASZKI |
---|---|
Cena | 4 300 zł |
Miejsce | Lublin, ul. Krochmalna 3 |
Termin | 01-04.07.2025r. |
Czas trwania | 37 godzin dydaktycznych kursu – 4 dni szkolenia |
Kto bierze udział w kursie:
- Kurs przeznaczony jest dla osób już praktykujących lub kształcących się na kierunkach związanych z
masażem lub fizjoterapią. Nie jest do szkolenie dla osób nie związanych z masażem!
Nasi Instruktorzy
Jan Kowalski
Anna Nowak
Piotr Wiśniewski
Maria Dąbrowska
Tomasz Lewandowski
Katarzyna Zielińska
Marcin Wójcik
Agnieszka Kowalczyk