Terapia WISCERALNA w praktyce fizjoterapeuty - część teoretyczna

 

Jesteś ciekaw w jaki sposób wątroba i pęcherzyk żółciowy mogą powodować ból prawego barku?

Jak dysfunkcja esicy może wpływać na ograniczenie ruchomości i bolesność lewego stawu biodrowego?

 

Chcesz poznać zależności pomiędzy układem ruchu a narządami wewnętrznymi i poszerzyć swoje umiejętności o niezwykle skuteczne metody diagnostyczne i terapeutyczne w zaburzeniach pochodzenia wisceralnego, a tym samym lepiej pomagać swoim pacjentom?
Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „TAK” – to terapia wisceralna jest właśnie dla Ciebie.

 

Zapraszamy do obejrzenia części teoretycznej kursu “Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty” dotyczącej zaburzeń wisceralnych.


Cel webinaru:

 •  zrozumiesz system wisceralny w aspekcie jego znaczenia w zaburzeniach zdrowia z punktu widzenia osteopaty z 18-letnim doświadczeniem klinicznym.
 •  poznasz sposoby lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego.

 

Webinar zawiera:

 • wstęp do terapii wisceralnej i dysautunomia
 • dwunastnica, jelito cienkie i grube
 • nerki, płuca, ptoza
 • typy osobowości
 • vagus, przepona, przełyk, żołądek, wątroba

 


 

Cena:  300 PLN      

Miejsce:   on- line, po wysłaniu zgłoszenia w ciagu 1-2 dni roboczych otrzymasz dostęp do nagrania.

 


UWAGA! Nagranie stanowi samodzielną część teoretyczną lub może być wstępem do przygody praktycznej z terapią WISCERALNĄ.

Najpierw płatna teoria on line
Później praktyka na żywo?
 
Świetne rozwiązanie!!!
 
To doskonała okazja do sprawdzenia czy tematyka szkolenia wpisuje się w Twoje potrzeby, jeśli Ci się spodoba zapraszamy na część praktyczną w cenie 1197zł ( taniej o wartość nagrania)9-10.07.2021 w Lublinie.

Znajomość treści webinaru obowiązuje wszystkich uczestników warsztatu. Dzięki opanowaniu tej wiedzy na warsztacie będzie możliwość przeznaczenia większej ilości czasu na praktykę.


Warsztat skierowany jest do: fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, osteopatów, techników fizjoterapii oraz studentów wymienionych kierunków.


Prowadzący: mgr Marcin Szkolnicki

Osteopata i fizjoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem, założyciel Szkoły Osteopatii Zwierzęcej ISOA.

Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia, absolwent 5-cio letniego podyplomowego cyklu kształcenia z zakresu Medycyny Osteopatycznej Akademii Osteopatii w Poznaniu oraz liczne Master Course w dziedzinie osteopatii. Współzałożyciel Akademii Osteopatii. Obecnie szef zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezes Fundacji Na Fali Zdrowia. Założyciel pierwszej w Polsce Szkoły Osteopatii Zwierzęcej ISOA. Uczestnik licznych szkoleń z dziedziny fizjoterapii, kongresów i MasterCourse’ów osteopatycznych.

Dzieli się także swoją wiedzą podczas autorskich szkoleń dla fizjoterapeutów.

 


Uzyskaj dostęp do nagrania!

Aby otrzymać dostęp do nagrania prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePXFTt04hnQZ0smR1lzW_I59e-WK_sP7vF_YTnA8HMurjCMw/viewform?usp=sf_link
 2. Kopii dyplomu potwierdzającego wykształcenie (nie dotyczy studentów I stopnia)
 3. Kopii wpłaty 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin
  Alior Bank nr konta:  39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa  i termin warsztatu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Po wpłynięciu zgłoszenia otrzymaja Państwo maila zwrotnego z dostępem on-line do nagrania.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na warsztat jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

Zaburzenia pracy tarczycy są obecnie uznawane za jedne z najczęściej występujących schorzeń. Związane są ze złym funkcjonowaniem układu dokrewnego a przez to nieprawidłową produkcją hormonów. W terapii manualnej trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe powiązania tego gruczołu z innymi układami, strukturami czy narządami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego funkcję. Terapia wisceralna w dysfunkcjach tarczycy jest wsparciem w procesie leczenia a techniki manualne przeprowadzone na podstawie dokładnej diagnostyki mają umożliwić powrót do prawidłowej równowagi pracy tarczycy.

Na warsztatach przedstawione będą następujące zagadnienia pod kątem terapii: anatomia i fizjologia tarczycy, znaczenie i funkcja gruczołu, objawy dysfunkcji, regulacja pracy tarczycy, powiązania z innymi narządami, techniki mobilizacyjne oraz edukacja pacjenta.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Nasi Partnerzy