Co terapeuta może zrobić z.... UKŁADEM TRAWIENNYM

 

 

 

Trawienie to ważny proces dla naszego życia, zależny jest od wielu czynników. Codziennie dostarczamy pożywienia naszym komórkom, przez co wpływamy na układ nerwowy, nasze samopoczucie i ostatecznie na nasze zdrowie. W jelitach znajdują się bakterie, które bezpośrednio związane są z układem odpornościowym.
 
Układ trzewny ma wpływ na funkcjonowanie mózgu, takich jego części jak układu limbiczny, kora przedczołowa, ciało migdałowate, hipokamp i inne. W uproszczeniu zadania tych obszarów to przetwarzanie emocji, odczuwanie lęku, pamięć i motywacja. Niektórzy twierdzą, że nasz brzuch wpływa na stres czy może przyczynić się do nasilenia depresji.
 
Większość układu pokarmowego ma połączenie z nerwem błędnym który ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego.
 
Trzewia unerwiane są z odpowiednich segmentów kręgosłupa i oddziałują na siebie poprzez odruchy somatyczno-trzewne i trzewno-somatyczne. Utrata ruchomości segmentów kręgosłupa i napięcia mięśniowe z tym związane oraz bóle mogą mieć swoje pochodzenie w narządach wewnętrznych.
 
Zapraszam na kurs online, na którym przyjrzymy się jak funkcjonuje układ pokarmowy oraz pokażę jak poprzez terapię manualną wpływać na funkcjonowanie trzewi, trawienie a przez to na całe ciało.
 

Zagadnienia:
- anatomia, fizjologia układu pokarmowego,
- powiązania anatomiczne - powięziowe, naczyniowe, nerwowe,
- podstawowa diagnostyka różnicowa,
- objawy dysfunkcji układu pokarmowego,
- unerwienie - współczulne, przywspółczulne,
- odruchy somatyczno-trzewne i trzewno-somatyczne,
- rzutowanie dolegliwości.
 

Dowiesz się jak:
- wypalpować odcinki układu pokarmowego,
- zbadać trzewia,
- wykonać proste techniki manualne,
- poszukać najważniejszych połączeń pomiędzy narządami wewnętrznymi,
- odnaleźć napięcia w okolicy kręgosłupa spowodowane dysfunkcją trzewną,
- oraz zapoznasz się z punktami stosowanymi w Medycynie Wschodu, które należy stymulować by poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego.
 
Chętni otrzymają kilka prostych rad jak się prawidłowo odżywiać i co można dodać do pożywienia by stymulować układ pokarmowy.

 


 

Wiedzą o UKŁADZIE TRAWIENNYM podzieli się dr n.med. Marian Majchrzycki D.O.


Osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta prowadzący od kilkunastu lat praktykę zawodową. Absolwent Wydziału Fizjoterapii w AWF w Poznaniu oraz Osteopatii w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Wciąż się rozwija. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z całego świata: Belgia, Francja, Portugalia, Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Tybet. Pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii.

Obecnie student w Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej.

Do 2018 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie wykładowca w Still Academy of Osteopathy. Autor i współautor ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

Prowadzi autorskie kursy terapii manualnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Szczęśliwy ojciec trójki dzieci, od wielu lat wegetarianin, zawsze pozytywnie nastawiony, zwolennik zdrowego stylu życia, oraz miłośnik podróży na Daleki Wschód.


 

Uzyskaj dostęp do nagrań!

Cena:  119 PLN   97 PLN

Miejsce:   on-line

 


 

Dostęp do nagrania:

Aby otrzymać dostęp do nagrania prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/xXReXzUPswVXN3HdA
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza,
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 97 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:   22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Po wpłynięciu zgłoszenia otrzymaja Państwo maila zwrotnego z dostępem on-line do nagrania.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 


Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

 

Zaburzenia pracy tarczycy są obecnie uznawane za jedne z najczęściej występujących schorzeń. Związane są ze złym funkcjonowaniem układu dokrewnego a przez to nieprawidłową produkcją hormonów. W terapii manualnej trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe powiązania tego gruczołu z innymi układami, strukturami czy narządami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego funkcję. Terapia wisceralna w dysfunkcjach tarczycy jest wsparciem w procesie leczenia a techniki manualne przeprowadzone na podstawie dokładnej diagnostyki mają umożliwić powrót do prawidłowej równowagi pracy tarczycy.

Na warsztatach przedstawione będą następujące zagadnienia pod kątem terapii: anatomia i fizjologia tarczycy, znaczenie i funkcja gruczołu, objawy dysfunkcji, regulacja pracy tarczycy, powiązania z innymi narządami, techniki mobilizacyjne oraz edukacja pacjenta.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Nasi Partnerzy