Co terapeuta może zrobić z.... UKŁADEM ODDECHOWYM

 

 

Układ oddechowy, którego centrum jest klatka piersiowa łączy się poprzez system naczyniowy z każdą komórką naszego ciała.

Dysfunkcje powodujące zaburzenie w jego funkcjonowaniu wpływają, poprzez układ krążenia, na homeostazę komórkową. Odbywa się to poprzez nieprawidłowe funkcjonowanie: wymiany tlenowej, dostarczania składników odżywczych czy usuwania komórkowych odpadów metabolicznych.

Techniki manualne oraz ćwiczenia ukierunkowane na układ oddechowy wspomagają leczenie infekcji, stanów zapalnych, szczególnie dróg oddechowych (gardła, oskrzeli, płuc) oraz powikłań powstałych po ciężkich chorobach układu oddechowego i krążenia. Wskazane są także w zastojach żylnych, limfatycznych, retencji płynów, pourazowych i pooperacyjnych obrzękach i innych.

Techniki manualne można wykonywać na klatce piersiowej: żebrach, kręgosłupie oraz jej zawartości - oskrzelach, płucach. Ważna jest także stymulacja układu nerwowego oraz przepony i jej unerwienia.

Zapraszam na kurs online, na którym przyjrzymy się jak co można zrobić by poprawić funkcjonowanie układ oddechowego. Pokażę jak poprzez terapię manualną wpływać na klatkę piersiową i jej zwartość a przez to na całe ciało.

 

 


 

Zagadnienia:
- anatomia, fizjologia układu oddechowego,
- powiązania anatomiczne - powięziowe, naczyniowe, nerwowe,
- unerwienie - współczulne, przywspółczulne,
- przepona - jej powiązania anatomiczne - nerwowe, naczyniowe i trzewne,
- nerw przeponowy - przebieg i terapia.

 

 


 

Dowiesz się jak:
- wypalpować narządy klatki piersiowej,
- wykonać proste techniki manualne na trzewiach klatki piersiowej, żebrach
- odnaleźć napięcia w okolicy kręgosłupa spowodowane dysfunkcją układu oddechowego,
- oraz zapoznasz się z punktami stosowanymi w Medycynie Wschodu, które należy stymulować by poprawić funkcjonowanie układu oddechowego.

 


 

Wiedzą o UKŁADZIE ODDECHOWYM podzieli się dr n.med. Marian Majchrzycki D.O.


Osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta prowadzący od kilkunastu lat praktykę zawodową. Absolwent Wydziału Fizjoterapii w AWF w Poznaniu oraz Osteopatii w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Wciąż się rozwija. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z całego świata: Belgia, Francja, Portugalia, Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Tybet. Pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii.

Obecnie student w Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej.

Do 2018 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie wykładowca w Still Academy of Osteopathy. Autor i współautor ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

Prowadzi autorskie kursy terapii manualnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Szczęśliwy ojciec trójki dzieci, od wielu lat wegetarianin, zawsze pozytywnie nastawiony, zwolennik zdrowego stylu życia, oraz miłośnik podróży na Daleki Wschód.


 

Uzyskaj dostęp do nagrania!

Cena:  119 PLN   97 PLN

Miejsce:   on-line

 


 

Dostęp do nagrania:

Aby otrzymać dostęp do nagrania prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/xXReXzUPswVXN3HdA
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza,
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 97 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:   22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Po wpłynięciu zgłoszenia otrzymaja Państwo maila zwrotnego z dostępem on-line do nagrania.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 


Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

 

Zaburzenia pracy tarczycy są obecnie uznawane za jedne z najczęściej występujących schorzeń. Związane są ze złym funkcjonowaniem układu dokrewnego a przez to nieprawidłową produkcją hormonów. W terapii manualnej trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe powiązania tego gruczołu z innymi układami, strukturami czy narządami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego funkcję. Terapia wisceralna w dysfunkcjach tarczycy jest wsparciem w procesie leczenia a techniki manualne przeprowadzone na podstawie dokładnej diagnostyki mają umożliwić powrót do prawidłowej równowagi pracy tarczycy.

Na warsztatach przedstawione będą następujące zagadnienia pod kątem terapii: anatomia i fizjologia tarczycy, znaczenie i funkcja gruczołu, objawy dysfunkcji, regulacja pracy tarczycy, powiązania z innymi narządami, techniki mobilizacyjne oraz edukacja pacjenta.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Nasi Partnerzy