Co terapeuta może zrobić z.... WĄTROBĄ

 

 

Powiązania między narządami wewnętrznymi a układem mięśniowo-szkieletowym, naczyniowym i nerwowym powodują, że terapia manualna wisceralna powinny stanowić integralną część leczenia zaburzeń funkcjonalnych człowieka.

Wątroba to nasz największy gruczoł zbudowany ze zrazików. Jest bardzo unaczyniona dociera tutaj krew z całej jamy brzusznej. Przepływ krwi przez wątrobę wynosi około 1,5 litra na minutę. I z tym wiążą się jej ważne funkcje m.in detoksyfikacja, oczyszczanie, synteza białek, węglowodanów, tłuszczy oraz hormonów. Dużo się tu dzieje i ważne jest by funkcjonowała prawidłowo.

Znajduje się w centrum ludzkiego ciała i ma liczne połączenia powięziowe oraz naczyniowe i nerwowe.

Wpływać na wątrobę możemy poprzez dietę i styl życia.

Terapeuci manualni mogą oddziaływać poprzez system nerwowy, naczyniowy oraz techniki drenujące i poprawiające ruchomość wątroby i okolicy.

Zapraszam na kurs online, na którym przyjrzymy się wątrobie oraz pokażę jak poprzez terapię manualną wpływać na funkcjonowanie wątroby i całego ciała.

 

 


 

Zagadnienia webinaru:

- anatomia, fizjologia wątroby,

- powiązania anatomiczne, powięziowe, naczyniowe, nerwowe,

- podstawowa diagnostyka różnicowa,

- objawy dysfunkcji wątroby,

- unerwienie wątroby - współczulne, przywspółczulne,

- rzutowanie dolegliwości.

 

 


 

Dowiesz się jak:

- wypalpować wątrobę,

- zbadać wątrobę,

- wykonać proste techniki manualne,

- poszukać połączeń wątroby z innymi narządami wewnętrznymi,

- odnaleźć napięcia w okolicy kręgosłupa spowodowane dysfunkcją wątroby,

- oraz dlaczego mały palec, bark, szyja czy krocze mogą boleć od wątroby.

 

 


 

Wiedzą o WĄTROBIE podzieli się dr n.med. Marian Majchrzycki D.O.


Osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta prowadzący od kilkunastu lat praktykę zawodową. Absolwent Wydziału Fizjoterapii w AWF w Poznaniu oraz Osteopatii w Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii. Wciąż się rozwija. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywa podczas licznych kursów prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z całego świata: Belgia, Francja, Portugalia, Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Tybet. Pracował w klinikach na oddziałach: ortopedycznym, neurologicznym oraz intensywnej terapii.

Obecnie student w Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej.

Do 2018 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie wykładowca w Still Academy of Osteopathy. Autor i współautor ponad 100 artykułów naukowych na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

Prowadzi autorskie kursy terapii manualnej dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Szczęśliwy ojciec trójki dzieci, od wielu lat wegetarianin, zawsze pozytywnie nastawiony, zwolennik zdrowego stylu życia, oraz miłośnik podróży na Daleki Wschód.


 

Uzyskaj dostęp do nagrania!

Cena:  119 PLN   97 PLN

 

Miejsce:   on-line

 


 

Dostęp do nagrania:

Aby otrzymać dostęp do nagrania prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/xXReXzUPswVXN3HdA
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza,
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 97 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:   22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Po wpłynięciu zgłoszenia otrzymaja Państwo maila zwrotnego z dostępem on-line do nagrania.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 


Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

 

Zaburzenia pracy tarczycy są obecnie uznawane za jedne z najczęściej występujących schorzeń. Związane są ze złym funkcjonowaniem układu dokrewnego a przez to nieprawidłową produkcją hormonów. W terapii manualnej trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe powiązania tego gruczołu z innymi układami, strukturami czy narządami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego funkcję. Terapia wisceralna w dysfunkcjach tarczycy jest wsparciem w procesie leczenia a techniki manualne przeprowadzone na podstawie dokładnej diagnostyki mają umożliwić powrót do prawidłowej równowagi pracy tarczycy.

Na warsztatach przedstawione będą następujące zagadnienia pod kątem terapii: anatomia i fizjologia tarczycy, znaczenie i funkcja gruczołu, objawy dysfunkcji, regulacja pracy tarczycy, powiązania z innymi narządami, techniki mobilizacyjne oraz edukacja pacjenta.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Nasi Partnerzy