Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Haczykowanie i techniki tkankowe

HACZYKOWANIE "Le Crochetage Terapie"

Prowadzący:   Alessandra Teixeira Rezende pochodzi z Brazylii, jest fizjoterapeutką, zarządza oddziałem Kinezyterapii w Sao Paulo, specjalizuje się w terapii pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa, wykorzystując różne metody pracy (min. GDS Łańcuchy Mięśniowe, Concept Sohier Kinezyterapia Analityczna, Crochetage Therapie, Manualny Drenaż Limfatyczny). Szkoliła się w tej metodzie u  Jean-Yves Vandewalle,  współpracuje z nim prowadząc razem szkolenia we Francji i Brazylii.

 


 

Celem szkolenia jest nauka posługiwania się haczykami i opanowanie dwóch technik dodatkowych: hamowania wrzecionowego i pasywnego uwalniania międzytkankowego. Podczas kursu najpierw odnajdujemy niezbędne do wykonania danego zabiegu struktury anatomiczne- następnie demonstrujemy określoną technikę. Haczykowanie przedstawiamy na tych częściach ciała, na których ma ono największe zastosowanie i skuteczność. Tam gdzie zabieg jest utrudniony (np. ze względu na głębokość struktur) stosujemy techniki dodatkowe, które również objaśniane zostaną podczas kursu. Intensywne 2 dni nauki pozwalają na praktyczne wykorzystanie tych umiejętności w pracy z pacjentem bezpośrednio po kursie.

 


 

Miejsce: Lublin

Termin:  12-13.10.2019                    

Cena kursu wynosi 2 000 zł i zawiera:

- 2 dni szkolenia (16 godzin), zajęcia w godzinach: 8.30-18.00
- książkę (teoria +praktyka, ok. 200 stron, opisy technik, zdjęcia)
- zestaw 5 haczyków z opakowaniem ułatwiającym ich transport


Szkolenie będzie tłumaczone z j.francuskiego na j.polski. Wykładowca porozumiewa się również w j.angielskim i portugalskim.

 


 

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej.


Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Następnie terapeuta mobilizuje poprzecznie płaszczyznę ślizgu i uwolnia tkankę poprzez umieszczenie łopatki haczyka równolegle do leczonego sklejenia. Podąża za falą tkankową inicjowaną przez drugą rękę i wykonuje dodatkową trakcję.
Haczykowanie terapeutyczne ma zastosowanie min.: w fizjoterapii, terapii manualnej, metodzie łańcuchów mięśniowych i osteopatii. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy.
Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.

Haczykowanie jest znakomitym narzędziem terapeutycznym w terapii manualnej.

Pozwala na przywrócenie ślizgu i mobilności przegród międzymięśniowych, międzyrozcięgnowych, tkanek więzadłowych i ścięgnowych w przypadkach, gdy precyzyjny dostęp przy pomocy palców jest utrudniony.

Wykonuje się je za pomocą haczyków o różnych rozmiarach, które pozwalają na dostosowanie się do morfologii okolicy, która ma zostać poddana terapii.

Praktyka haczykowania jest oparta na różnorodnych zasadach:

 • znajomości anatomii palpacyjnej każdej okolicy, w celu precyzyjnego zlokalizowania przegród, które maja zostać poddane badaniu,
 • szczegółowym badaniu manualnym w celu zlokalizowania zmian tekstury spowodowanych zespoleniami tkanek,
 • podejściem dośrodkowym do miejsca uszkodzenia i przestrzeganiem reguł użycia haczyków, tak przez dłoń instrumentalną jak i przez dłoń palpacyjną.

Technika ta, stosowana często u sportowców, może być stosowana w przypadku licznych patologii tkankowych pochodzenia traumatycznego, zapalnego lub neurologicznego (neuropatie obwodowe związane z uwięźnięciem nerwu).

 


 

O książce, z której korzystamy podczas szkolenia:

Niniejsza pozycja, zdecydowanie praktyczna, ma na celu zaznajomienie czytelnika z posługiwaniem się haczykami. Zawiera liczne wskazania terapeutyczne, aby skutecznie leczyć różnorodne patologie, takie jak: zespół pasma biodrowo-piszczelowego, zespół cieśni nadgarstka, zespół (cieśni) mięśni pochyłych, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie okostnej, zapalenie ścięgna Achillesa i ścięgna rzepkowego, pubalgia, skręcenia, zapalenie nadkłykcia, neuralgia Arnolda…

Drugie wydanie książki jest wzbogacone o prezentację technik powiązanych z haczykowaniem opracowanych przez autora. Te techniki pozwalają na optymalizację efektów i dotarcie do warstw głębokich, niedostępnych dla haczyka i dla dłoni.

 


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17  20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta: 22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, kurs rehabilitacyjny haczykowanie i techniki tkankowe i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 • Podczas szkolenia ZABRONIONE jest wykonywanie jakichkolwiek zdjęć i nagrań video. 
 • Wymagana jest podstawowa  praktyczna znajomość anatomii palpacyjnej.
 • Ponieważ większość prezentowanych technik została opracowana przez Jean-Yves VANDEWALLE’a, nie mogą one być nauczane bez jego zgody.
 • Każdy uczestnik podpisze oświadczenie, że nie będzie wykorzystywał zdobytej wiedzy z zakresu  wykładanej metody do celów szkoleniowych i rozpowszechniał otrzymanych materiałów dydaktycznych.
 • Minimalny poziom posiadanych kwalifikacji niezbędny do przystąpienia do szkolenia: Państwowy Dyplom Masażysty – Fizjoterapeuty, licencjat lub technik fizjoterapeuta lub lekarz.

 


 

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

Zbliżające się kursy

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy