Kursy Sport Kinesiology Taping BE fizjo ACTIV Rabat 100zł na 7 urodziny FIZJOACTIV

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

Kinesiology Taping

Kinesiology taping. Metody terapii, jakie proponujemy naszym Pacjentom to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Rabat 100zł na 7 urodziny FIZJOACTIV

 UWAGA RABAT                                                        Z okazji naszych 7 urodzin FIAJZOCTIV                na wszystkie wrześniowe kursy                           otrzymasz rabat 100zł                                            Zapraszamy, zapisy do 1 września                                 

Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne...

Kurs rehabilitacyjny - Masaż FUNKCYJNY, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii

Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Kurs trwa 18 godzin dydaktycznych, składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Skierowany jest do studentów i absolwentów fizjoterapii oraz masażystów. Czas trwania kursu:

1 dzień: godz. 09.00-18.00,

2 dzień: godz. 8.30-14.30,

Nauka na kursie obejmuje wykonywanie masażu funkcyjnego, poprzecznego i innych technik masażu wykorzystywanych w fizjoterapii. Na kursie uczymy się palpacyjnego lokalizowania masowanych mięśni, więzadeł, punktów kostnych. Uczestnik kursu uczy się zastosowania masażu w różnych dysfunkcjach narządu ruchu. Uczestnik otrzymuje skrypt z prezentowanymi na kursie technikami masażu i zdjęciami masowanych mięśni.

Prowadzący: dr n. med. Piotr Kwiatkowski

Cena:  850zł

Termin:  22-23.06.2018r

Miejsce: Lublin

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv  ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:  22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, kurs rehabilitacyjny i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

 

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

 

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

 

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

 

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

 

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

Masaż funkcyjny

Jest to połączenie ruchu w stawie z masowaniem, rozciąganiem mięśnia, który wykonuje dany ruch. Masaż polega na wykonaniu precyzyjnego nacisku przez dłoń lub palce terapeuty na mięsień lub daną jego część, więzadło lub ścięgno i w tym momencie terapeuta sam, bez pomocy pacjenta, wykonuje w stawie ruch, za który odpowiada dany mięsień. Pacjent stara się jak najbardziej rozluźnić masowany mięsień. Ucisk w tym masażu prowadzimy tak, aby przykurczone struktury przesuwały się w trakcie ruchu pod uciskającymi go palcami, dłonią co spowoduje ich rozciągnięcie, odprężenie. Terapeuta prowadząc ruch w stawie oddala przyczepy mięśniowe, rozciągając w ten sposób mięsień. Fizjoterapeuta za każdym razem przykłada nacisk w innym miejscu. Początkowo masaż wykonujemy w zakresie ruchu, który nie powoduje bólu. Zakres ruchu zwiększamy z każdym kolejnym zabiegiem. Jest to, więc forma relaksacji mięśniowej, bez użycia fazy napięć izometrycznych. Podczas wykonywania masażu funkcyjnego pacjent może wspomagać wykonywanie ruchu poprzez napięcie mięśni antagonistycznych co jaszcze bardziej rozluźni masowane struktury. Masaż ten ma na celu przywrócenie prawidłowej długości mięśnia a przez to ma poprawić zakres ruchu w dysfunkcyjnym stawie. Masaż ten dobrze oddziaływuje na przykurcze mięśniowe powstałe w skutek długiego unieruchomienia, po wszelkiego rodzaju złamaniach, przykurczach, kontuzjach sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni czy stawu.

Masaż poprzeczny

Po urazie mechanicznym, w przypadku unieruchomienia podczas procesu gojenia się uszkodzonych mięśni, więzadeł lub ścięgien może dojść do nieuporządkowanego, niefizjologicznego zrostu włókien kolagenowych. Zrosty te mogą utrudniać krążenie krwi i limfy, wywoływać ból, ograniczać ruch w stawie jak również mogą być również przyczyną stanów zapalnych. W przyszłości może spowodować to, iż w momencie wykonywania ruchu może nastąpić ponowne zerwanie włókien, które wzrosły się w sposób nieuporządkowany. Nieuporządkowany kierunek włókien kolagenowych, niezgodny z wektorami sił może powodować permanentny stan zapalny wcześniej uszkodzonych struktur. Głęboki masaż wykonywany w poprzek przebiegu włókien mięśniowych, ścięgien lub więzadeł ma przywrócić prawidłowy przebieg uszkodzonych włókien kolagenowych, uelastycznić je, zapobiec ponownym stanom zapalnym, przywrócić prawidłowy zakres ruchu w stawie i zlikwidować nieprawidłowe wzorce ruchowe.

Inne techniki masażu

Na kursie zaprezentujemy techniki masażu zaczerpnięte z różnych systemów terapii manualnej, które mają na celu przywrócenie prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Techniki te wpływają na rozluźnienie, przekrwienie mięśni jak i na zwiększenie zakresu ruchu w stawach kręgosłupa i stawach obwodowych.

 

PROGRAM KURSU

1 dzień piątek

9:00 – 9:45 – budowa i funkcjonowanie mięśni i struktur mięśniowo-powięziowych, założenia teoretyczne masażu funkcyjnego.

9:45 – 11:00 masaż funkcyjny mięśni: nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego, obłego większego, obłego mniejszego,

11:00 – 11:15 przerwa kawowa

11:15 – 12:45 masaż funkcyjny mięśni: głowy długiej i krótkiej mięśnia dwugłowego ramienia, nawrotnego obłego, odwracacza, prostowników nadgarstka, prostowników palców, prostownika wskaziciela, zginaczy nadgarstka, zginaczy palców, mięśni kłębu kciuka i kłębika palca małego.

12:45 -13:30 masaż funkcyjny mięśni: krótkich mięśni stopy, ścięgna Achillesa, płaszczkowatego, zginacza długiego palucha i palców, brzuchatego łydki,

13:30 – 14:00 przerwa obiadowa

 

14:00 -16:00 masaż funkcyjny mięśni: prostownika długiego palców i palucha, dwugłowego uda, półścięgnistego i półbłoniastego, więzadła i troczków rzepki, stawowego kolana, czworogłowego uda, krótkich rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego, gruszkowatego, pośladkowego średniego, małego i naprężacza powięzi szerokiej.

16:00 – 16:15 przerwa kawowa

16:15 – 18:00 masaż funkcyjny mięśni: piersiowego większego, najszerszego grzbietu, cz. górnej czworobocznego w siadzie, dźwigacza łopatki, prostowników odcinka szyjnego, rotatorów głowy i szyi, czworobocznego na boku.

2 dzień sobota

8:30 – 9:45 masaż: „prostownika grzbietu” odcinka lędźwiowego w leżeniu na brzuchu i na boku, „prostownika grzbietu” odcinka piersiowego w leżeniu na boku, odcinka piersiowego poprzez łopatkę.

9:45 – 10:00 przerwa kawowa

 

10:00 – 12:15 rozcieranie poprzeczne, masaż poprzeczny: m. dźwigacza łopatki, m. nadgrzebieniowego, m. podgrzebieniowego, ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego, m. podłopatkowego i zębatego przedniego, przyczepów mięśni na nadkłykciu bocznym i przyśrodkowym kości ramiennej, przywodzicieli stawu biodrowego, m. gruszkowatego, ścięgien na krętarzu wielkim kości udowej i guzie kulszowym, rozcieranie więzadeł stawu kolanowego, pasma biodrowo-piszczelowego,

12:15 – 12:30 przerwa kawowa

12:30– 14:30: rozcieranie kresy karkowej górnej, dolnej i mięśni podpotylicznych.

Inne techniki masażu: masaż „trakcyjny” odcinka szyjnego, masaż do wyprostu, rotacji i zgięcia odcinka szyjnego.

Masaż pasma bocznego i przyśrodkowego „prostownika grzbietu.

Masaż przedramieniem. Masaż do wydłużania mięśni.

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy