Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

DOGOTERAPIA

Dogoterapia (kynoterapia) jest metodą terapeutyczną, polegającą na wykorzystaniu w rehabilitacji dzieci dobroczynnego wpływu, jaki daje kontakt z psem. Wykorzystywana jest przede wszystkim w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i umysłowo. Dogoterapia daje również znakomite efekty w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju, takimi jak spektrum autyzmu. Bezpośredni kontakt z odpowiednio wyszkolonym psem, pod czujmym okiem wykwalifikowanego terapeuty, pozwala osiągnąć znaczący postęp w rozwoju psychicznym i emocjonalnym dziecka. Trzeba podkreślić, że rehabilitacja tą metodą może być prowadzona wyłącznie przez kompetentnego specjalistę przy udziale właściwie przygotowanego psa!

Zajęcia z psem prowadzone są indywidualnie. Terapia dostosowana jest do potrzeb danego dziecka. Generalnie nie ma przeciwwskazań do tego rodzaju terapii, za wyjątkiem alergii. Bardzo ważną rolę w dopasowaniu zajęć odgrywa wywiad z opiekunami dziecka. W zależności od sytuacji terapia może mieć różny charakter i intensywność, od spotkań z psem polegających głównie na zabawie (pomocne zwłaszcza przy problemach intelektualnych i emocjonalnych dziecka), po sukcesywną pracę opartą na ćwiczeniach wiodących do określonego celu (często wykorzystywane przy niepełnosprawności ruchowej) jako element wspomagający rehabilitację dziecka.

Dogoterapia jest rodzajem rehabilitacji niezwykle przyjaznym dzieciom. Rehabilitacja z psem niezwykle motywuje do ćwiczeń. Psi terapeuta pozwala dziecku rowijać się wielokierunkowo, takie zajęcia angażują wszystkie zmysły dziecka i pozwalają na równoległe ćwiczenie wielu umiejętności. Ponadto dzieci czują się pewnie w towarzystwie psa, który okazuje im szereg pozytywnych uczuć i pozwala im poczuć się kontaktowo. Psy chętnie ćwiczą z dziećmi i wykonują ich polecenia, co wzmacnia determinację dziecka do osiągania jak najlepszych efektów swojej pracy.

Terapia z psem często jest stosowana jako terapia uzupełniająca, rzadziej samodzielnie.

mgr fizjoterapii, dogoterapeuta Karolina Staszak-Skraba tel. 609970415

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
USG narządu ruchu
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
IGŁOTERAPIA suche igłowanie
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy