Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Wady postawy, skoliozy

rehabilitacja wad postawy skoliozy

Terapię dzieci z wadami postawy prowadzimy z wykorzystaniem najlepszych i najnowszych metod fizjoterapeutycznych. Dla każdego dziecka tworzymy indywidualny dobrany do wady i jej zaawansowania program rehabilitacji. Prowadzona przez nas terapia uzupełniana jest o instruktarz przyjmowania prawidłowej postawy ciała w domu i szkole oraz o specjalnie dobrany dla dziecka zestaw ćwiczeń. Nieleczone wady postawy, a w szczególności skoliozy, mogą się pogłębiać co w przyszłości może skutkować różnego rodzaju dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. W czasie pracy z dziećmi główny nacisk stawiamy na przywrócenie prawidłowego balansu mięśniowego i ustawienia poszczególnych elementów ciała. W prowadzonej przez nas terapii eliminujemy z życia codziennego dziecka złe nawyki i uczymy przyjmowania prawidłowej postawy ciała.

Fizjoterapia skolioz to terapia mająca na celu korekcję skrzywienia kręgosłupa, poprzez indywidualnie dobrane ćwiczenia, wykorzystanie odpowiednich pozycji ułożeniowych, derotacje kręgosłupa, rozluźnienie napiętych i przykurczonych mięśni, funkcjonalne wzmocnienie odpowiednich partii mięśniowych, ćwiczenia równoważne.

Prowadzimy profesjonalną rehabilitację takich wad postawy jak:

1.  plecy okrągłe, wklęsłe,

2.  skoliozy,

3.  choroba Scheuermanna,

4.  stopy koślawe

5.  płaskostopie

6.  kolana koślawe, szpotawe

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy