Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Badanie EMG Biofeedback w terapii Uro-ginekologicznej

Badanie EMG Biofeedback w terapii Uro-ginekologicznej.

Elektromiografia (EMG) – to badanie potencjałów elektrycznych związanych z aktywnością spoczynkową i wysiłkową mięśni za pomocą specjalistycznego sprzętu – elektromiografu.

Dzięki wykorzystaniu badania u pacjentów z zaburzeniami funkcji dna miednicy (za pomocą zaaplikowanej elektrody waginalnej lub rektalnej) w pierwszej kolejności mam możliwość zdiagnozowania problemu, a następnie dopasowania odpowiedniej terapii.
Sprzęt pozwala wykonać elektrostymulację dna miednicy w celu poprawy jego ukrwienia, czucia, pobudzenia mięśni i układu nerwowego do pracy, lub dzięki odpowiednim parametrom pozwala je zrelaksować.
Możliwa jest również m.in. stymulacja splotu krzyżowego, okolicy nadpęcherzowej, nerwu piszczelowego (w OAB) za pomocą elektrod powierzchownych.
EMG Biofeedback – forma terapii dzięki, której pacjent/tka uczy się świadomie aktywować i relaksować dno miednicy, jednocześnie obserwując postęp swojej pracy na ekranie monitora – zasada sprzężenia zwrotnego.
Za pomocą wzroku i/lub dźwięku pacjenci uczą się odpowiednio pracować dnem miednicy i sterować jego pracą tak, aby wykonać zadanie zlecone przeze mnie. Utrwala to prawidłowe wzorce, usprawnia terapię.
Wykorzystanie sprzętu pozwala udokumentować postępy terapii. Jest jednym z elementów całej terapii uro-ginekologicznej.

Zapisy na wizyty, szczegóły oraz wszelkie informacje pod numerem telefonu 530 852 003

      mgr Olga Krzyżanowska - fizjoterapeuta.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
USG narządu ruchu
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
IGŁOTERAPIA suche igłowanie
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy