Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Terapia Uro-Ginekologiczna

Terapia urologiczno-ginekologiczna

Prawidłowo funkcjonujące dno miednicy umożliwia zachodzenie procesu mikcji i defekacji, utrzymania płodu oraz porodu. Stanowi podparcie dla organów miednicy mniejszej czyli pęcherza, macicy, pochwy (u kobiet), prostaty (u mężczyzn) oraz odbytu. Odgrywa również zasadniczą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała. Ta z kolei jest niezbędna do utrzymania prawidłowej postawy oraz wykonywania bezpiecznych i efektywnych ruchów.

W funkcji stabilizacyjnej mięśnie dna miednicy współpracują z m.in.: przeponą klatki piersiowej, głębokimi mięśniami przykręgosłupowymi oraz z mięśniem poprzecznym brzucha.

W zaburzeniach funkcjonowania dna miednicy wykorzystywana jest terapia manualna, ćwiczenia indywidualnie, terapia behawioralna, elektrostymulacja, badanie EMG dna miednicy.

Choroby dna miednicy nie leczone, prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, zdecydowanie obniżając jakość życia Pacjenta.

Fizjoterapia wpływa na ograniczenie liczby powikłań spowodowanych chorobą lub operacją, jest nieinwazyjną metodą poprawiającą funkcjonowanie dna miednicy.

Terapia kierowana jest do pacjentów:

 • po zabiegach operacyjnych miednicy mniejszej np. prostatektomii (mężczyźni), histerektomii (kobiety);
 • kobiet przygotowujących się do ciąży, ciężarnych oraz po porodzie – siłami natury oraz cięciu cesarskim;
 • z bólami miednicy mniejszej np. bolesne miesiączkowanie, bolesne współżycie;
 • aorgazmią;
 • endometriozą;
 • w zespole bólowym kręgosłupa lędźwiowego, stawów krzyżowo-biodrowych, spojenia łonowego;
 • z rozstępem mięśnia prostego brzucha;
 • z problemami trzewnymi,
 • z chronicznymi zaparciami;
 • z wysiłkowym nietrzymaniem moczu , parciami naglącymi, pęcherzem nadaktywnym, nietrzymaniem stolca;
 • obniżeniem narządów

 

Terapia prowadzona jedynie w sposób holistyczny daje efekty, należy uwzględnić funkcjonowanie organizmu człowieka jako całości.

Zapisy na wizyty, szczegóły oraz wszelkie informacje pod numerem telefonu 530 852 003

mgr Olga Krzyżanowska - fizjoterapeuta.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
USG narządu ruchu
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
IGŁOTERAPIA suche igłowanie
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zbliżające się kursy

Kinesiology taping kurs podstawowy
KURS TERAPII MANULANEJ
ZOGA multidimensional movement
Funkcjonalna Terapia Manualna
Anatomia Palpacyjna Narządu Ruchu
PNF podstawowy
Osteopatyczna terapia BLIZNY
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy