Kursy Sport WARSZTATY dla fizjoterapeutów BE fizjo ACTIV Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

WARSZTATY dla fizjoterapeutów

Krótka, treściwa forma kształacenia. Bierzemy na warsztat konkretny problem i dajemy gotowe pomysły do pracy.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Kursy nie tylko dla fizjoterapeutów

 Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem.                                 

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Terapia Uro-Ginekologiczna

Terapia urologiczno-ginekologiczna

Prawidłowo funkcjonujące dno miednicy umożliwia zachodzenie procesu mikcji i defekacji, utrzymania płodu oraz porodu. Stanowi podparcie dla organów miednicy mniejszej czyli pęcherza, macicy, pochwy (u kobiet), prostaty (u mężczyzn) oraz odbytu. Odgrywa również zasadniczą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała. Ta z kolei jest niezbędna do utrzymania prawidłowej postawy oraz wykonywania bezpiecznych i efektywnych ruchów.

W funkcji stabilizacyjnej mięśnie dna miednicy współpracują z m.in.: przeponą klatki piersiowej, głębokimi mięśniami przykręgosłupowymi oraz z mięśniem poprzecznym brzucha.

W zaburzeniach funkcjonowania dna miednicy wykorzystywana jest terapia manualna, ćwiczenia indywidualnie, terapia behawioralna, elektrostymulacja, badanie EMG dna miednicy.

Choroby dna miednicy nie leczone, prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, zdecydowanie obniżając jakość życia Pacjenta.

Fizjoterapia wpływa na ograniczenie liczby powikłań spowodowanych chorobą lub operacją, jest nieinwazyjną metodą poprawiającą funkcjonowanie dna miednicy.

Terapia kierowana jest do pacjentów:

 • po zabiegach operacyjnych miednicy mniejszej np. prostatektomii (mężczyźni), histerektomii (kobiety);
 • kobiet przygotowujących się do ciąży, ciężarnych oraz po porodzie – siłami natury oraz cięciu cesarskim;
 • z bólami miednicy mniejszej np. bolesne miesiączkowanie, bolesne współżycie;
 • aorgazmią;
 • endometriozą;
 • w zespole bólowym kręgosłupa lędźwiowego, stawów krzyżowo-biodrowych, spojenia łonowego;
 • z rozstępem mięśnia prostego brzucha;
 • z problemami trzewnymi,
 • z chronicznymi zaparciami;
 • z wysiłkowym nietrzymaniem moczu , parciami naglącymi, pęcherzem nadaktywnym, nietrzymaniem stolca;
 • obniżeniem narządów

 

Terapia prowadzona jedynie w sposób holistyczny daje efekty, należy uwzględnić funkcjonowanie organizmu człowieka jako całości.

 

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Terapia Uro-Ginekologiczna
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy